10 najlepiej sprzedających się samochodów świata

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, które modele samochodów cieszą się największą popularnością na świecie, mamy dla was odpowiedź. Listę 10 światowych hitów.

Toyota Corolla
Toyota Corolla

Zacznijmy od tego, że sprzedaż nowych samochodów na świecie jest na lekkim plusie. Biorąc pod uwagę wyniki za pierwszych 10 miesięcy 2017 roku, łączna sprzedaż nowych aut wzrosła o niemal 4 proc.

REKLAMA

Największym wzrostem, zgodnie z globalnym trendem, cieszy się segment SUV-ów, zyskując rok do roku aż 12 procent. Liderem w tym segmencie jest Toyota RAV4, której sprzedaż wzrosła o niemal 14 procent, w porównaniu z wynikiem sprzed roku.

W segmencie pick-upów niepodważalnym królem jest od lat Ford ze swoją rodziną "F". To modele niedostępne w Polsce, za to na świecie cieszące się niesłabnącą popularnością. W pierwszych 10 miesiącach sprzedano niemal 890 tys. egzemplarzy, co oznacza wzrost o ponad 10 proc.

Wśród samochodów miejskich najpopularniejszy jest Volkswagen Polo, którego wynik niemal 552 tys. sprzedanych egzemplarzy oznacza niewielki, 6,5-procentowy spadek od zeszłego roku.

REKLAMA

REKLAMA

W segmencie średniej wielkości sedanów największą popularnością cieszy się Toyota Camry, która jednocześnie zamyka pierwszą dziesiątkę najchętniej kupowanych samochodów świata. Wynik niespełna 540 tys. sztuk jest niemal o 2 proc. mniejszy niż przed rokiem.

Liderem kompaktów od wielu miesięcy, a nawet lat, jest Toyota Corolla, która zostawiła w tyle swojego największego rywala - Volkswagena Golfa. Niemiecki kompakt jest z kolei liderem sprzedaży w Europie i jest to pozycja od lat niezagrożona.

W gronie najmniejszych aut światowym liderem w pierwszych miesiącach był Maruti Alto, zaś na czele segmentu pełnowymiarowych sedanów znalazł się Mercedes Klasy E.

Fani sportowych coupe najchętniej sięgają po Forda Mustanga. Z kolei na topie listy rodzinnych minivanów znalazł się model Hongguang chińskiej marki Wuling, będący zarazem na wysokiej 19. pozycji w rankingu ogólnym światowej sprzedaży.

REKLAMA

Poniżej prezentujemy najlepszą dziesiątkę - najpopularniejsze w 2017 roku samochody świata, w kolejności od najmniej, do najbardziej rozchwytywanego przez klientów. Co ciekawe, w TOP10 znalazły się modele zaledwie czterech marek - trzy Toyoty, trzy Volkswageny, dwie Hondy i dwa Fordy.

Miejsce 10. Toyota Camry

Toyota Camry
Toyota Camry

Toyota Camry znalazła w pierwszych 10 miesiącach roku 538 974 klientów. Oznacza to zmianę o -1,8 proc. w porównaniu do wyniku sprzed roku.

Miejsce 9. Volkswagen Polo

Volkswagen Polo
Volkswagen Polo

Volkswagen Polo znalazł w tym roku 551 698 nabywców. Wynik ten jest o 6,5 proc. słabszy od zeszłorocznego.

REKLAMA

REKLAMA

Miejsce 8. Ford Focus

Ford Focus
Ford Focus

Ford Focus został wybrany przez klientów salonów samochodowych 556 623 razy. Ten wynik oznacza spadek o 9,2 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Miejsce 7. Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan znalazł 579 632 nabywców. Wynik ten oznacza wzrost o ponad 41 proc. Jest to zarazem największy wzrost sprzedaży wśród wszystkich modeli w TOP10.

REKLAMA

Miejsce 6. Honda CR-V

Honda CR-V
Honda CR-V

Honda CR-V z wynikiem 609 149 egzemplarzy uplasowała się na wysokim szóstym miejscu. Jest to niewielki, ponad 2-procentowy spadek w porównaniu z wynikiem sprzed roku.

Miejsce 5. Toyota RAV4

Toyota RAV4
Toyota RAV4

Toyota RAV4 to kolejny przedstawiciel segmentu SUV-ów. Model ten znalazł 676 058 nabywców i jest to wynik o niemal 14 proc. lepszy niż przed rokiem.

REKLAMA

REKLAMA

Miejsce 4. Honda Civic

Honda Civic
Honda Civic

Honda Civic znalazła w pierwszych 10 miesiącach roku 687 963 klientów. Nowa generacja modelu dała potężny zastrzyk zamówień, bo ten wynik oznacza ponad 24-procentowy wzrost.

Miejsce 3. Volkswagen Golf

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf, z wynikiem 795 680 sztuk, znalazł się na podium, ustępując jedynie dwóm modelom. Wynik Golfa, bezsprzecznego lidera rynku europejskiego, jest o 4 proc. słabszy niż przed rokiem.

REKLAMA

Miejsce 2. Ford serii F

Ford F-150 Raptor
Ford F-150 Raptor

Fordy serii F znalazły 886 584 nabywców. Ten niezwykle popularny pick-up jest najchętniej wybieranym nowym samochodem w Stanach Zjednoczonych. Wynik dający mu drugie miejsce w rankingu jest o 10 proc. lepszy niż zeszłoroczny.

Miejsce 1. Toyota Corolla

Toyota Corolla face lifting

Niezagrożonym liderem zestawienia jest od lat Toyota Corolla, która w tym roku znalazła już przeszło milion klientów. A dokładnie 1 014 920. Wynik ten jest co prawda niższy od zeszłorocznego o niemal 6 proc., ale dystans między znajdującym się na drugim miejscu Fordem F-Series a Toyotą jest na tyle znaczący, że z dużym prawdopodobieństwem Corolla sięgnie po kolejne zwycięstwo na koniec 2017 roku.

REKLAMA

REKLAMA