10 tys. zamówień na Nissana Leaf

Nowa generacja Nissana Leaf nie jest jeszcze fizycznie dostępna, ale ponad 10 tys. klientów złożyło już na niego zamówienie.

Nissan Leaf
Nissan Leaf

Zamówienia złożone przez 10 000 klientów w Europie na nowego Nissana Leaf, który jest wciąż fizycznie niedostępny w salonach Nissana - na przykład do jazdy próbnej - to bardzo dobry wynik. Również dlatego, że zamówienia zebrano bez bezpośredniej reklamy i promocji modelu wśród klientów.

REKLAMA

Produkcja nowego Nissana Leaf rozpoczęła się kilka dni temu w zakładach w brytyjskim Sunderland. Pierwsze dostawy zostaną zrealizowane na początku lutego 2018 roku.

REKLAMA

REKLAMA

Nissan Leaf
Nissan Leaf

Nissan Leaf pojawił się na rynku w roku 2010 i od tego czasu zapracował na pozycję światowego lidera, znajdując ponad 300 tys. klientów, którzy pokonali swoimi elektrycznymi samochodami dystans 3,5 miliarda kilometrów.

Przyszedł wreszcie czas na nową generację Nissana Leaf, która jest lepsza pod każdym względem. Zwiększony do 378 kilometrów zasięg, zaawansowany system wspomagający kierowcę ProPILOT oraz umożliwiająca jazdę z wykorzystaniem wyłącznie pedału przyspieszania funkcja e-Pedal to tylko niektóre cechy nowego Leafa.

Do niedawna polski importer oferował model w wersji premierowej Leaf 2.ZERO, dostępnej w przedsprzedaży w cenie dokładnie 159 900 zł. Na tle rywali, których póki co na naszym rynku jest bardzo ograniczona liczba, wypadał gdzieś pośrodku.

REKLAMA

Nissan Leaf
Nissan Leaf

Nieco słabszy, bo 120-konny Hyundai Ionic Electric kosztuje od 155,9 tys. złotych (149,9 tys. złotych w promocji), natomiast Volkswagen e-Golf o mocy 136 KM jest nieco droższy, bo kosztuje od 162,9 tys. złotych (w ramach wyprzedaży rocznika obecnie można uzyskać 10 tys. zł rabatu).

Nissan idzie jednak za ciosem i wprowadza wersję seryjną, której ceny rozpoczynają się na polskim rynku od 139 000 złotych. Wciąż oferowany w Polsce Nissan Leaf pierwszej generacji kosztuje obecnie od 128 tys. złotych, a obie wersje dzieli technologiczna i konstrukcyjna przepaść.

Nowy Nissan Leaf jest dostępny w czterech wariantach wyposażenia: Visia, Acenta, N-Connecta i Tekna.

REKLAMA

REKLAMA

Nissan Leaf
Nissan Leaf

Bazowa wersja Visia, wyceniona na 139 000 złotych, została wyposażona między innymi w:

  • 6 poduszek powietrznych,
  • funkcję informującą o pojeździe znajdującym się w tzw. „martwym polu”,
  • system ostrzegania i interwencji przy niezamierzonej zmianie pasa ruchu,
  • system rozpoznawania znaków drogowych,
  • tempomat,
  • inteligentny kluczyk I-Key,
  • światła do jazdy dziennej w technologii LED,
  • inteligentny hamulec awaryjny z funkcją wykrywania pieszych.

Więcej do zaoferowania ma wersja Acenta, której ceny rozpoczynają się od 148 000 złotych. Z kolei wariant N-Connecta dostępny jest od 159 000 złotych, a topowa Tekna kosztuje od 165 500 złotych. 

REKLAMA