100 tys. ciężarówek MAN z polskiej fabryki

Z fabryki samochodów ciężarowych MAN Trucks w Niepołomicach, po 10 latach od otwarcia zakładów, zjechał stutysięczny egzemplarz.

100000. ciężarówka MAN z Niepołomic
100000. ciężarówka MAN z Niepołomic

Jubileuszowy pojazd to ciągnik MAN TGX EfficientLine 3 18.460 4x2 BLS z kabiną XLX, który został odebrany przez prezesów zarządu Grupy Omega Pilzno. Nowi właściciele uroczyście dokręcili śruby w kole ciężarówki.

REKLAMA

10 lat MAN Financial Services w Polsce

MAN FS powstał w 2007 r., aby wspierać klientów MAN Truck & Bus w Polsce. Firma oferuje rozwiązania finansowe i wspiera sprzedaż pojazdów MAN.

- W ciągu 10 lat działalności na polskim rynku MAN Financial Services osiągnął naprawdę wiele. Podpisaliśmy kontrakty na łączną wartość ponad miliarda złotych, sfinansowaliśmy niemal 4 tys. pojazdów - powiedział Piotr Borowski, Dyrektor Zarządzający MAN Financial Services.

W styczniu 2014 r. MAN Financial Services dołączył do największego europejskiego podmiotu specjalizującego się w finansowaniu w branży motoryzacyjnej – Volkswagen Financial Services AG (VWFS), stając się tym samym przedsiębiorstwem Grupy Volkswagen.

REKLAMA

REKLAMA

100 000. pojazd MAN przekazany

Odebrany w czasie uroczystości ciągnik siodłowy MAN TGX o numerze seryjnym 100 000 wyposażony jest w tempomat EfficientCruise 2 wspomagany GPS, tempomat ACC z funkcją utrzymania odległości, skrzynię biegów MAN TipMatic z funkcją EfficientRoll oraz systemem MAN Easy Start, jak również komfortowe ogrzewane siedzenie kierowcy z pneumatycznym zawieszeniem, regulacją podparcia lędźwi i pleców, które z pewnością doceni każdy kierowca. Pojazd wyposażony jest także w pakiet bezpieczeństwa Plus oraz pakiet MAN Media.

W otwartej 10 lat temu, w październiku 2007 roku, fabryce w Niepołomicach powstają pojazdy klasy ciężkiej TGX i TGS. Trafiają na rynki całej Europy, a serie TGX WW i TGS WW również poza jej granice.

W minionych 10 latach zakład przeszedł zaledwie kilka zmian organizacyjnych i nadal jest jedną z najnowocześniejszych w Europie montowni pojazdów ciężarowych. Świadczy to o doskonałym zaplanowaniu produkcji oraz znakomitej organizacji pracy. 

REKLAMA