REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

100 tys. samochodów Skody w lutym

W minionym miesiącu Skoda dostarczyła klientom na całym świecie niemal 100 tysięcy samochodów.

Skoda Scala Materiały prasowe
Skoda Scala

Skoda odnotowała w lutym silny wzrost dostaw w Europie Zachodniej – więcej o 7,2 proc. i w Europie Wschodniej – więcej o 13,1 proc. Hitem marki, cieszący się największym zainteresowaniem klientów, jest Skoda Octavia. Stale rośnie również popyt na SUV-y oferowane przez markę.

W drugim miesiącu roku Skoda dostarczyła 90 900 pojazdów do klientów na całym świecie, czyli zaledwie o 2 proc. mniej niż w tym samym miesiącu w poprzednim roku. Wpływ na niewielki spadek dostaw miała sytuacja na największym światowym rynku w Chinach.

Największy wzrost odnotowano w Europie Zachodniej (o 7,2 proc.) i w Europie Wschodniej (o 13,1 proc.). Najpopularniejszym modelem wśród klientów pozostaje bestsellerowa Octavia, a coraz większym zainteresowaniem cieszą się SUV-y marki, których oferta poszerzyła się w tym roku o nowy model Kamiq.

- Jednym z motorów napędowych dla sprzedaży samochodów Skody na całym świecie jest udana ofensywa marki w segmencie SUV-ów. W marcu, podczas Genewa Motor Show zaprezentowaliśmy trzeci model w tym segmencie: Skodę Kamiq. Auto łączy przestronność SUV-ów ze zwinnością samochodów kompaktowych i zostało wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne. Dzięki temu modelowi nie tylko odpowiadamy na potrzeby najbardziej wymagających klientów, ale także trafiamy do nowych grup odbiorców – mówi Alain Favey, członek zarządu Skoda Auto ds. sprzedaży i marketingu.

Zobacz także: Skoda Kamiq - nowy SUV w rodzinie

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Kamiq Materiały prasowe
Skoda Kamiq

W Europie Zachodniej Skoda dostarczyła w lutym 41 100 samochodów, czyli o 7,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie w poprzednik roku (38 000 samochodów w 2018 r.). Dwucyfrowy wzrost odnotowano w Niemczech (o 11,5 proc.), Szwajcarii (o 36,4 proc.), Danii (o 48 proc.), Portugalii (o 28,9 proc.) i Francji (o 14,4 proc.).

W Europie Wschodniej Skoda zwiększyła dostawy o 13,1 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem w poprzednim roku. Największy wzrost o 31,5 proc. odnotowano w Serbii.

W Europie Środkowej dwucyfrowy wzrost odnotowano na rynku w Słowenii (o 30 proc.). Sprzedaż podniosła się także w Polsce o 1,2 proc. (do 6 200 pojazdów) i na Węgrzech o 3,5 proc. (do 1 200 pojazdów). W związku z ogólnym spadkiem dostaw na czeskim rynku samochodowym, Skoda dostarczyła w Czechach o 14,7 proc. mniej pojazdów niż w lutym poprzedniego roku.

W Rosji Skoda potwierdziła ubiegłoroczny sukces dostarczając do klientów o 0,9 proc. więcej pojazdów niż w lutym 2018 roku. Znaczny wzrost odnotowano w Algierii, gdzie do klientów trafiło 1 700 samochodów, czyli o 418 proc. więcej niż w analogicznym okresie w poprzednim roku.

Tendencja spadkowa na całym rynku motoryzacyjnym w Chinach wpłynęła również na dostawy Skody. Na rynku chińskim marka odnotowała spadek o 18,4 proc. w stosunku do lutego poprzedniego roku.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA