150-milionowy Volkswagen trafił do Norwegii

Niedawno pisaliśmy o wyprodukowaniu przez markę Volkswagen 150-milionowego egzemplarza z VW na masce. Wiemy już, gdzie trafił wyjątkowy Golf GTE.

Volkswagen Golf GTE nr 150000000
Volkswagen Golf GTE nr 150000000

Jubileuszowy model z numerem 150 000 000 to błękitny Golf GTE, który zjechał niedawno z taśmy produkcyjnej w Wolfsburgu. 150-milionowy Volkswagen będzie teraz jeździł po drogach Norwegii - producent przekazał go klientce z norweskiego Lier w pobliżu Oslo.

REKLAMA

- 150-milionowy Volkswagen jest symbolem długiej tradycji marki. Jednocześnie Golf GTE – hybryda typu plug-in – daje wyobrażenie o przyszłych samochodach Volkswagena. Dlatego cieszymy się, że GTE pojechał do Norwegii – kraju, który jest w Europie pionierem w dziedzinie pojazdów elektrycznych - powiedział dr Wolf-Stefan Specht, dyrektor ds. Sprzedaży Marki Volkswagen w Europie.

Właścicielka jubileuszowego modelu, Turid Sedahl Knutsen, świadomie zdecydowała się na zakup hybrydowego Golfa. - To wspaniałe uczucie wiedzieć, że jeżdżąc Golfem GTE chroni się środowisko. Poza tym to sportowe auto i podróżowanie nim sprawia po prostu frajdę. Jestem zachwycona nową technologią - powiedziała.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Golf GTE

Drogę do pracy pani Knutsen będzie mogła w przyszłości pokonywać korzystając jedynie z napędu elektrycznego. Na dłuższych trasach, na przykład w drodze na wakacje, dołącza się oszczędny silnik TSI. Dla pani Knutsen jest to już... szósty Golf, oprócz nich miała do tej pory dwa Passaty, Polo i Caravelle. 

Pod względem sprzedaży samochodów elektrycznych Norwegia jest przodującym rynkiem w Europie. Dzięki wspólnym działaniom rządu i gmin, firm dostarczających energię elektryczną oraz firm samochodowych, takie auta cieszą się wśród tamtejszych klientów ogromną popularnością.

Od stycznia do września 2017 roku modele z wyłącznie elektrycznym napędem oraz hybrydowe typu plug-in stanowiły 37 procent spośród wszystkich nowo zarejestrowanych aut. Najczęściej kupowanym modelem w tym okresie był Volkswagen e-Golf.

REKLAMA