Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

160 km na jednym ładowaniu

Mitsubishi i-MiEV Mitsubishi i-MiEV

Auto wyposażone zostało w akumulatory litowo-jonowe, zamontowane w podłodze. Według Mitsubishi zapewniają one zasięg do 160 km jazdy po mieście. Baterie w ciągu zaledwie pół godziny mogą być naładowane w 80%, gdy się je podłączy do prądu trójfazowego o napięciu 200 Volt i 50 kW mocy.

Podłączając do standardowego gniazdka elektrycznego, auto w pełni ładuje się w czasie pomiędzy 7 a 14 godzin. I-MiEV odzyskuje też energię z hamowania.  

Mitsubishi napędzane jest 47-kilowatowym silnikiem elektrycznym, dysponującym prawie stale momentem obrotowym o wartości 180 Nm. Niestety, do tej pory japoński producent nie podał wartości przyspieszeń i prędkości maksymalnej. Wiadomo jedynie, że układ napędowy będzie miał trzy tryby pracy - "maximum fun, "maximum economy" oraz "maximum regenerative".

Wewnątrz i-MiEV posiada ciekłokrystaliczne zegary, informujące m.in. o pozostałej energii w akumulatorach oraz zasięgu. Auto wyposażone jest też w system audio z twardym dyskiem, natomiast na zewnątrz zamontowano diody LED w przednich światłach.

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży 1400 aut trafi na testy do różnych urzędów i korporacji.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 105 990 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  mam pytanie,kiedy juz producenci AGD wypiora nam mozgi i wszyscy bedziemy jezdzic samochodami elektrycznymi, to co sie stanie jesli wszyscy wrocimy z pracy, zaparkujemy w swoich garazach i na raz podlaczymy wtyczki ladowania-tankowania ?kto wtedy wymieni korki ?i jak ekologiczna jest energia elektryczna, ktora powstaje dzieki splaniu paliw kopalnych (np. wegla), dymiaco-trujacych?moze mamy gasic swiatlo w lodowce bo szkoda pandy wielkiej?
  vonsippen, 2009-06-08 23:50:16
 • avatar
  zgłoś
  Śmieszny
  Foq66, 2009-06-05 20:49:53
 • avatar
  zgłoś
  Mitsubishi odkryło niemal wszystkie karty związane ze swoim elektrycznym modelem i-MiEV. Jego sprzedaż rozpocznie się już w lipcu przyszłego roku.
  auto motor i sport, 2009-06-05 16:09:33
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij