REKLAMA

17-letni Lexus droższy od nowego

Czy 17-letni samochód może być droższy od takiego prosto z salonu? Okazuje się, że może i wcale nie musi być to rzadki model egzotycznej marki. Zobaczcie tego Lexusa.

Lexus LX 470 Materiały prasowe
Lexus LX 470
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 124 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nie każdy samochód zyskuje z upływem lat na wartości. Za taki stan rzeczy odpowiada wiele czynników i jednym z nich jest wyjątkowość danego egzemplarza. Prezentowany Lexus LX 470 niewątpliwie jest wyjątkowy - wystawiony na sprzedaż w USA kosztuje bowiem o 15 tys. dolarów więcej od nowego modelu. Co więcej, sprzedający ma całkiem dobry powód do takiej wyceny.

Sprzedawany Lexus LX 470 pochodzi z 2001 roku. Japoński SUV ma zaledwie 1600 km przebiegu. Stąd jego cena – 99 tys. dolarów. Według właściciela samochód jest w idealnym stanie. Nigdy nie brał udziału w wypadku, nie był również w żaden sposób restaurowany. Można zatem przypuszczać, że licznik rzeczywiście prezentuje realny przebieg, a nie został zresetowany po kapitalnym remoncie. Co więcej, na wyświetlaczu radia wciąż można znaleźć... ochronną folię.

W jaki sposób Lexus LX 470 zachował się w takim stanie? Jego historia zapewne również miała wpływ na ostateczną wycenę. Samochód został bowiem w 2001 roku skradziony z salonu Lexusa. Następnie przez wiele lat stał schowany przez złodziei w magazynie, pośród innych luksusowych samochodów. Ubezpieczyciel wypłacił salonowi odszkodowanie, a skradziony SUV został wpisany do ewidencji pojazdów jako "zezłomowany". Oznacza to, że zaprzestano jego poszukiwań.

Obecny właściciel nie wspomina, w jaki sposób doszło do odnalezienia tego Lexusa. Według podanych przez niego informacji, samochód zaraz po zakupie miał na liczniku 900 mil. Auto trafiło do klimatyzowanego garażu, a serwisem zajął się autoryzowany warsztat Lexusa. W październiku 2017 roku dokonano drobnych napraw na kwotę 3900 dolarów.

REKLAMA

REKLAMA

Lexus LX 470 Materiały prasowe
Lexus LX 470

Prezentowany Lexus nadal ma oryginalne opony. Sprzedający zdecydował się je zachować, ponieważ - jak pisze - uważa, że auto na pewno stanie się częścią jednej z samochodowych kolekcji.

Lexus LX to obecnie największy SUV tego producenta oferowany w sprzedaży. Jego ceny zaczynają się na amerykańskim rynku od około 85 tys. dolarów. Pierwotnie flagowy SUV powstał na bazie sprawdzonej konstrukcji macierzystego koncernu – legendarnej Toyoty Land Cruiser.

Największym SUV-em Lexusa, oferowanym w polskich salonach, jest model RX występujący od niedawna w 7-osobowej odmianie L. Ma on wydłużoną o 110 mm tylną część nadwozia, a pod jego maską pracuje jednostka napędowa Lexus Hybrid Drive z 3,5-litrowym silnikiem V6 i silnikiem elektrycznym. Łączna moc to 313 KM.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA