Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

18 milionów aut Skody

Od wyjechania z fabryki pierwszej Skody minęło już ponad 100 lat. Od 1905 roku do teraz czeski producent wyprodukował 18 milionów pojazdów.

18 milionów aut Skody

Po 111 latach fabrykę Skody w Kvasinach opuścił samochód numer 18 000 000. To biała Skoda Superb Combi. Jubileuszowy egzemplarz został uroczyście przywitany przez Prezesa Zarządu Skody Bernharda Maiera, członka Zarządu Michaela Oeljeklausa i przewodniczącego związku zawodowego KOVO Jaroslav Povsik.

"Osiemnaście milionów samochodów to niesamowity wynik. Ten kamień milowy to imponująca demonstracja kwalifikacji pracowników Skody w budowaniu samochodów i ich wielkiego oddania marce, które buduje jej sukces już od 120 lat” - mówił Jaroslav Povsik, związku zawodowego KOVO.

Co ciekawe, wynik 5 milionów wyprodukowanych samochodów osiągnięto w 1991, czyli 86 lat po zjechaniu pierwszego modelu Skody. Kolejne miliony szły już szybciej, w 2006 roku wyjechała 10-milionowa sztuka, a w 2013 już 15-milionowa.

"Przez ostatnich 5 lat zwiększyliśmy liczbę wytwarzanych na całym świecie wysokiej jakości samochodów. Manufaktura Skody w Czechach miała w tym swój ogromny udział. To serce naszej międzynarodowej sieci produkcyjnej. Od 1991 w rozbudowę i modernizację fabryki w Kvasinach zainwestowaliśmy ponad 300 miliardów koron" - mówił Oeljeklaus.

REKLAMA