Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

20 lat Audi A3

Wrzesień 1995 rok - to wtedy Audi przedstawiło światu auto z nowego dla marki segmentu. Początkowo nie dawano wiary małemu A3, dziś ten model jest jednym z fundamentalnych dla marki z czterema pierścieniami. Audi A3 obchodzi właśnie 20. urodziny.

Audi A3

Jakiś czas temu Audi obchodziło 40. urodziny modelu A4, które doczekało się niedawno dziewiątej generacji. Teraz marka z czterema pierścieniami świętuje dwie dekady mniejszego A3.

Początkowo Audi A3 było dostępne jedynie z napędem na przód i małymi silnikami. Później dołączył napęd quattro, pojawiła się też sportowa odmiana S3. Dziś A-trójkę można mieć z napędem na cztery koła, w odmianie ekstremalnie sportowej lub jako ekologiczną hybrydę. Do tego A3 występuje też jako sedan, kabriolet lub hatchback. Auto, oprócz produkcji w Niemczech wytwarzane jest też na Węgrzech, w Chinach, Indiach, a wkrótce też w Brazylii. W ciągu dwóch dekad sprzedano ponad 3,5 mln egzemplarzy A3.

Najnowocześniejszymi modelami są e-tron oraz g-tron. Ta pierwsza to hybryda z benzynowym motorem 1.4 TSI i silnikiem elektrycznym. G-tron nie jest oferowany na polskim rynku, auto jest zasilane gazem ziemnym i jest to "najczystsza" odmiana A3.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 124 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Najpierw był produkowany tylko w Ingolstadt, później produkcja przeniosła się do innych krajów świata i teraz Audi może pochwalić się 3,5 mln sprzedanych A-trójek. Niemiecki kompakt obchodzi swoje 20. urodziny.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/20-lat-Audi-A3,20768,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-09-22 09:37:49
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij