20-lecie Infiniti

Powstanie marki Inifiniti datuje się na 8 listopada 1989 roku. Wtedy to zostało otwartych 51 punktów sprzedaży o wyjątkowym charakterze, podkreślonym przez wysoką jakość obsługi oraz komfortowe wyposażenie wnętrza. Marka na początku swej działalności oferowała jedynie dwa modele aut - luksusowego sedana Q45 i coupe M30.

Nazwę dla tej nowej, luksusowej marki wybrano w lipcu 1987 roku. Symbolizowała ona pragnienie ciągłego wypatrywania nowych horyzontów. Dzięki nowej pisowni i nowemu logo, w którym dwie centralne linie przechodzą w nieskończony punkt na horyzoncie, narodziło się Infiniti - z czterema literami "i" w nazwie.

W pierwszym dziesięcioleciu istnienia firma zdobyła liczne nagrody, między innymi trzykrotnie najwyższe lokaty w badaniach Wskaźnika Obsługi Klienta (Customer Service Index - CSI), opracowanych przez renomowaną firmę J.D. Power and Associates.

W ciągu kolejnych kilku lat od powstania Infiniti, do modelu Q45 dołączyły kolejne: kompaktowy, sportowy sedan Infiniti G20, odważnie wystylizowany luksusowy sedan J30, sedan klasy performance I30 oraz luksusowy SUV Infiniti QX4. Pod koniec pierwszego dziesięciolecia swojego istnienia, Infiniti na rynkach USA i Kanady regularnie sprzedawało około 75 tysięcy samochodów rocznie.

W marcu 2002 roku pojawił się przełomowy sedan Infiniti G - zdobywca wielu nagród. Po nim, w listopadzie 2002 roku, zadebiutował G coupé, a następnie, w styczniu 2003 roku - olbrzymi crossover o nazwie FX.

W miarę upływu czasu dodano dwa dodatkowe modele: w styczniu 2004 roku wszedł do sprzedaży jeszcze większy i bardziej luksusowy SUV - QX, który powstaje w Ameryce Północnej. W maju 2005 roku zaprezentowano luksusowego sedana Infiniti M. Pod koniec roku 2007 do gamy dołączył model EX, a po nim wersje drugiej generacji modeli G i FX.

W tym roku zadebiutował G Cabrio, natomiast początek sprzedaży Infiniti M drugiej generacji zapowiedziano na wiosnę 2010 roku. Japońska marka szykuje się też do premiery swojej pierwszej hybrydy, co ma nastąpić w 2011roku.

Podczas gdy początkowe lata funkcjonowania Infiniti upłynęły na aktywności w Ameryce Północnej, później, w roku 1996 Infiniti rozpoczęło okres światowej ekspansji, inaugurując sprzedaż na Bliskim Wschodzie, a następnie wchodząc na rynki kolejnych państw: Tajwan - 1997 r.; Korea Południowa - 2005 r.; Rosja - 2006 r. oraz Ukraina i Chiny w 2007 roku.

Ekspansja Infiniti na Europę Zachodnią rozpoczęła się pod koniec 2008 roku. Obecnie samochody Infiniti są sprzedawane w 35 państwach, stanowiących 93 procent światowych rynków dóbr luksusowych.


 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA