200 km/h z dachowym boksem od Porsche

Boks dachowy to przydatny element, ale wymaga jazdy z umiarkowanymi prędkościami. Porsche natomiast prezentuje boks, z którym można jechać nawet 200 km/h. Oczywiście na niemieckiej autostradzie.

Boks dachowy Porsche Performance fot. materiały prasowe
Boks dachowy Porsche Performance
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 239 470 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Osiągi i użyteczność na co dzień to dwa pozornie sprzeczne atrybuty, ale jak pokazują inżynierowie opracowujący akcesoria Porsche Tequipment, można je pogodzić. Obok stworzenia charakterystycznego designu boksu dachowego, jego projektanci w szczególności skupili się na uzyskaniu wysokiej maksymalnej dozwolonej prędkości jazdy. Boks dachowy Performance zaliczył program prób i testów, zamontowany na nowym Porsche Taycan Cross Turismo, włącznie z jazdą z prędkością do 200 km/h. Testy z udziałem innych modeli będą sukcesywnie realizowane, a tymczasem ten system bagażowy będzie lada chwila dostępny w Porsche Centrach.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Boks dachowy do dużych prędkości

Nowy boks dachowy ma dodatkowe oznaczenie „Performance”, ponieważ był testowany przy maksymalnej prędkości sięgającej 200 km/h. W ten sposób Porsche spełnia życzenia wielu klientów, którzy chcą korzystać z dodatkowej przestrzeni na bagaż również przy wyższej prędkości. Próby obejmowały kompleksowe testy z zakresu aerodynamiki oraz charakterystyki prowadzenia.

W trakcie badań skupiono się na sterowności pojazdu z zamontowanym boksem przy wysokiej prędkości. Uzupełnieniem były natomiast testy wytrzymałościowe: boks musiał między innymi udowodnić swoją odporność w trudnych warunkach, jakie stwarza choćby mocno wyboista nawierzchnia. W tunelu aerodynamicznym w Weissach przetestowano natomiast m.in. poziom generowanego hałasu.

Poza unikalnym designem i opcjami indywidualizacji, przy opracowaniu nowego boksu dachowego skoncentrowano się na prostej obsłudze i wysokim stopniu użyteczności na co dzień. Jego pojemność wynosi 480 litrów, a pokrywa otwiera się z obu stron, co umożliwia łatwy, równomierny załadunek. Boks można wygodnie i szybko zamontować na poprzeczkach wszystkich systemów transportu dachowego.

Co ciekawe, podobnie jak w przypadku samochodów, na wczesnym etapie projektanci pracowali na glinianym modelu 1:1. Pomimo postępującej cyfryzacji fizyczne prototypy niezmiennie pomagają im w ustaleniu, czy ich wizje dają pożądany efekt w trzech wymiarach. Gliniane modele można również wykorzystać do wstępnych testów w tunelu, pod kątem aerodynamicznej optymalizacji designu.

Na koniec istotna informacja, jaką jest cena. Boks Porsche Performance w magazynach pojawi się w lipcu, czyli w sam raz na wakacyjne wojaże. Jego cena bazowa to 6100 złotych. Dodatkowe opcje personalizacji wymagają dopłaty – 1930 zł za kolorowane listwy boczne i 1100 zł za listwy boczne pokryte podkładem. W zestawie otrzymamy trzy paski mocujące, pokrowiec ochronny z logo Porsche, dwie pary rękawiczek oraz naklejkę z herbem Porsche.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA