2000 aut na 20-lecie – Mazda MX-5

Japończycy ogłosili, że na dwudzieste urodziny Mazdy MX-5 zaprezentują specjalny model, który powstanie w liczbie 2000 sztuk.

Mazda MX-5 20th Anniversary
Mazda MX-5 20th Anniversary
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 138 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2
SPRAWDŹ OFERTY

Urodzinowa edycja powstanie na bazie roadstera (z miękkim dachem), wyposażonego w słabszą z dwóch dostępnych jednostek napędowych. 1,8-litrowy silnik MX-piątki osiąga moc 126 koni mechanicznych i pozwala MX-piątce na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h w czasie 9,9 s oraz osiągnięcie prędkości maksymalnej 194 km/h.

Urodzinowa MX-piątka otrzyma stalową plakietkę z numerem seryjnym (od 1 do 2000), wlot powietrza do chłodnicy, lampy przeciwmgielne i klamki wykończone chromem oraz 17-calowe felgi aluminiowe z oznaczeniem wersji.

Auto dostępne będzie w trzech kolorach do wyboru - "prawdziwym czerwonym", "kryształowej białej perle" oraz "niebiskim Aurora". Także we wnętrzu każdej z Mazd znajdą się odpowiednie akcenty kolorystyczne przeniesione z nadwozia.

 

Z doświadczeń instruktorów Szkoły Auto wynika, że większość uczestników szkoleń doskonalących technikę jazdy jest pewna swoich umiejętności - także podczas pokonywania zakrętów. Niestety, praktyczne zadania na macie poślizgowej pokazują coś zupełnie innego. Kursanci podczas tego ćwiczenia najczęściej odruchowo nie hamują lub podczas wypadania z zakrętu odpuszczają hamulec. Często obserwowanym zachowaniem jest także coraz mocniejsze skręcanie kierownicy, pomimo tego że auto i tak nie utrzymuje kierunku jazdy. I sprawa zasadnicza - kierowcy nie potrafią korzystać z dobrodziejstw ABS-u, który w takich sytuacjach jest niezwykle pomocny.

Jakie więc powinniśmy wyciągnąć wnioski z doświadczeń Szkoły Auto? Na pewno nie powinniśmy bać się ABS-u, gdyż tak naprawdę może on nam przynieść wyłącznie korzyści i zdecydowaną poprawę bezpieczeństwa. I chyba już najwyższa pora przestać podważać skuteczność działania tego systemu. Chcąc poznać w praktyce techniki hamowania w zakręcie z wykorzystaniem układu ABS, najlepiej będzie przejść profesjonalne szkolenie. Podczas ćwiczeń w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach wszystko stanie się jasne.

Źródło: Szkoła Auto

Więcej informacji na stronie internetowej:
www.szkola-auto.pl

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA