22. Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz zrobił osiemnastkę

Top lista sukcesów Kajetana Kajetanowicza urosła do 18. Tyle zwycięstw w generalce Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski ma po Rzeszowskim kierowca z Ustronia.

22 Rajd Rzeszowski

Było gorąco i to dosłownie! Upał ostro dawał w kość zawodnikom i sprzętowi. Po pierwszym dniu 22. Rajdu Rzeszowskiego prowadzili Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski w Skodzie Fabii S2000 – jako lokalni pretendenci do zwycięstwa. Dystansowali Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana o niespełna 5 sekund. Na trzecim był kolejny Podkarpacki zespół Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur (+24,7 s).

Sobota zamieszała w wynikach i na pozycję liderów wyskoczyła załoga Lotos Rally Team. Na mecie przewaga Kajetanowicza i Barana wynosiła 1:09,7 nad awansującymi na drugie Rzeźnikiem i Mazurem. Sromotny spadek na trzecie i brak 1:32,4 zaliczyli Grzyb z Siatkowskim.

Czwarte miejsce przypadło Michałowi i Grzegorzowi Bębenkom, których od podium dzieliło 12,8s. Druga z załóg Platinum Subaru Rally Team zaliczyła spektakularną rolkę już na odcinku testowym, na którym zresztą osiągnęła najlepszy czas. Wojciech Chuchała i Kamil Heller nie wystartowali w zawodach, bo dość poważnie uszkodzili samochód. Jak przyznał po fakcie Chuchała, który do Rzeszowskiego przygotowywał się pod okiem Bryana Bouffiera, testowy nie służy do bicia rekordów prędkości, tylko do sprawdzenia ustawień.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło też na OS7, czyli Pstrągowej, którą przerwano. Ford Fiesta Jarosława Kołtuna i Ireneusza Pleskota przewrócił się na bok zaraz za metą lotną. W wypadku ucierpiał  kibic, który doznał lekkich obrażeń. Wystarczyła mu pomoc, której udzieliła oesowa karetka. Do szpitala trafił jednak pilot. Pleskot miał uraz nogi.

Maciej Oleksowicz o wypadku Jarosława Kołtuna - zobacz film RSMP.INFO


W Rajdowym Pucharze Polski wygrali Bracia Szeja. Jarosław i Marcin w Citroenie C2 zalewie o sekundę wyprzedzili Mateusza Kubata i Michała Jurgałę w Hondzie Civic Type-R. Trzecie miejsce zajęli Kacper Wróblewski i Tomasz Borko w Reanul Clio, ze stratą 32,7s.

Czwarta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, to zarazem czwarty w tym sezonie najwyższy stopień na podium dla Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana. To także powtórka sukcesu sprzed roku w Rajdzie Rzeszowskim i kolejna wygrana w rajdzie asfaltowym - od 2 sezonów załoga Lotos Rally Team triumfowała na tej nawierzchni we wszystkich 10 rundach. Dalsza analiza sukcesów trzykrotnych Mistrzów Polski pozwala zażartować, że zwycięstwa Kajetanowicza w generalce krajowego czempionatu właśnie osiągnęły pełnoletność - wywalczył ich już 18.

Kajetan Kajetanowicz
zwycięzca 22. Rajdu Rzeszowskiego:

Jazda cały weekend była dużym wyzwaniem, upał ostro dawał w kość naszej rajdówce, a przy okazji i my dostawaliśmy temperaturowym rykoszetem. Drugiego dnia szybko odrobiliśmy stracone w piątek kilka sekund do lidera, ani na chwilę nie odpuściliśmy, choć nie było łatwo. Przyjechaliśmy tu walczyć o zwycięstwo i uczyniliśmy to po zaciętej rywalizacji. Choć dziś ochłodziło się, nie ostudziło to naszej determinacji i emocji. Nie byłbym dumny z sukcesów taki jak ten, gdyby nie wymagały ode mnie ciężkiej prac i wielu wyrzeczeń przed każdym z rajdów. Po asfaltowej części sezonu przed nami dwie rundy - na Litwie i runda Mistrzostw Europy na Mazurach. Obie szutrowe, a wiem, że kibice lubią powiew piachu i na pewno wielu nie odpuści okazji. Zatem - do zobaczenia!

22. Rajd Rzeszowski – klasyfikacja końcowa RSMP

1.         Kajetanowicz/Baran               Subaru Impreza RT                1h33:29.1

2.         Rzeźnik/Mazur                       Peugeot 207 S2000                +1:09.7

3.         Grzyb/Siatkowski                  Skoda Fabia S2000                +1:32.4

4.         Bębenek/Bębenek                  Subaru Impreza STi                +1:45.2

5.         Oleksowicz/Kuśnierz             Ford Fiesta S 2000                  +2:49.0

6.         Kuchar/Dymurski                   Peugeot 207 S2000                +3:38.1

7.         Bouffier/Panseri                     Peugeot 208                           +6:11.0

8.         Zawada/Derosseaux               Renault Clio                           +6:46.6

9.         Kornicki/Bosek                      Citroen DS3                           +7:05.3

10.       Felix/Gleixner                       Mitsubishi Lancer Evo X RS     +8:26.3

Tekst: Iwona Petryla

amis

Zobacz również:
REKLAMA