22. Rajd Rzeszowski: Na listach 92 załogi

Rzeszów już tętni rajdowym rytmem. Dziś uroczysty, ściganie dopiero w piątek i w sobotę. Do pokonania 172 kilometry oesowe.

Na pełnych obrotach działa już  miasteczko rajdowe, po raz kolejny ulokowane w kampusie Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Poznańskiej 2. Tutaj usytuowano m.in. park serwisowy. Wszystkie strategiczne punkty, czyli biuro rajdu i biuro prasowe oraz agendy organizatora mieszczą się w budynku P.

Start i meta wyznaczone są u stóp rzeszowskiego Ratusza. Widowiskowy, miejski odcinek specjalny odbędzie się w sąsiedztwie galerii Nowy Świat. Zaplanowano go na piątek.

22. Rajd Rzeszowski to 4. runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 6. runda Rajdowego Pucharu Polski i 9. runda mistrzostw CEZ-FIA.

Do zawodów zgłosiły się 92 teamy

Pierwsza trójka, która otwiera kluczową listę to Kajetan Kajetanowicz z Jarosławem Baranem, Wojciech Chuchała z Kamilem Hellerem oraz Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim. Czwarty numer startowy przydzielono Maciejowi Rzeźnikowi z Przemysławem Mazurem.

Lista RSMP zawiera 44 pozycje, a jej niekwestionowaną atrakcją są  Bryan Bouffier i Xavier Panseri w Peugeocie 206 S1600 oraz Tajwańczycy Yein Dai-Wei i Ko Ming-Roung, startujący z bułgarskimi licencjami w Renault Twingo R2B.

W Rajdowym Pucharze Polski organizatorzy przyjęli 48 zgłoszeń. Listę otwierają bracia Jarosław i Marcin Szejowie (nr 101), Marek Mularczyk i Paweł Pochroń (102) oraz Mateusz Kubat z Michałem Jurgałą (103). Druga liga na trasie pojawi się dopiero w sobotę.

Rajd dudni w eterze

Dużą atrakcję dla kibiców 22. Rajdu Rzeszowskiego stanowi radio  rajdowe. Jego funkcję pełni Akademickie Radio Centrum Politechniki Rzeszowskiej, które nadaje na częstotliwości 89,0 FM i w internecie (www.radiocentrum.pl). Jak zapowiadają jego dziennikarze, relacje nadawane będą zawsze kwadrans przed i kwadrans po pełnej godzinie. Nie zabraknie wejść „na żywo” i wywiadów z zawodnikami.

Lista zgłoszeń RSMP

https://www.rajd.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2012/07/5_1-Rzeszowski_RSMP_lista_zgloszen.pdf

Lista zgłoszeń RPP

https://www.rajd.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2012/07/5_1-Rzeszowski_RPP_Lista_zgloszen.pdf

Trasa 22. Rajdu Rzeszowskiego

https://www.rajd.rzeszow.pl/trasa/

Szczegółowe informacje: www.rajd.rzeszow.pl

Tekst: Iwona Petryla

amis

 

 

Zobacz również:
REKLAMA