Od przekazania pierwszych egzemplarzy rozpoczęła się wymiana całej floty służbowych samochodów Italgas. Zastąpią je auta koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) zasilane metanem. W najbliższych dniach takie same przekazania samochodów będą miały miejsce w Rzymie i Neapolu.
Dla Italgas – najważniejszego operatora we Włoszech i trzeciego w Europie pod względem dystrybucji gazu ziemnego – jest to ważny etap, który ma na celu ograniczenie szkodliwych emisji gazów do atmosfery, przyczyniając się do uzyskania czystszego powietrza w miastach, w których działa firma.
Przejście na metan służbowej floty - pierwszej we Włoszech, która dokonała tego w całości - jest jedną z inicjatyw podejmowanych w ramach planu na lata 2017-2023, który przewiduje także stworzenie ponad 120 stacji tankowania gazu ziemnego w ramach 40 specjalnie przygotowanych obszarów technicznych.
Komentarze