Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

25 lat vanów!

Chrylser Voyager Dwa Chryslery typu MPV - pierwszy i najnowszej generacji

Wszystko rozpoczęło się w roku 1983. 2 listopada w kanadyjskiej fabryce Chryslera (mieszczącej się w miejscowości Windsor w prowincji Ontario) z taśm zjechał pierwszy egzemplarz pojazdu typu MPV, rozpoczynając nowy rozdział w historii motoryzacji.

W Europie sprzedaż samochodu typu MPV produkcji Chryslera rozpoczęła się w roku 1987. Rok wcześniej amerykański koncern zaprezentował odmianę swego auta z kierownicą umieszczoną po prawej stronie, co oznaczało, że jego auto mogło być sprzedawane w Wielkiej Brytanii, Japonii, Australii i w Republice Południowej Afryki.

W tym roku pojawiła się kolejna generacja vana Chryslera, znanego w Europie pod nazwą Voyager. W ciągu 25 lat obecności na rynku ten amerykański "wynalazek" sprzedał się w liczbie przekraczającej 12 milionów egzemplarzy. W tym czasie też zdobył łącznie ponad 260 różnych nagród i wyróżnień!

Źródło: Chrysler

 


Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Chrysler swietuje - ładnie powiedziane, ale to chyba impreza na Titanicu. W listopadzie spadła im sprzedaż o 47% w USA i juz zapowidzieli, że 5 tys pracowników pójdzie za burtę.
  ~3g, 2008-12-12 14:08:23
 • avatar
  zgłoś
  Chrysler świetuje 25-lecie produkcji samochodu typu MPV (Multi-Purpose Vehicle), znanego też po prostu jako van.
  auto motor i sport, 2008-12-12 13:20:33
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij