28 nielegalnych imigrantów w Fiacie Ducato

W Szklarskiej Porębie policja zatrzymała dostawczy samochód, w którym przewożono na stojąco 28 stłoczonych, nielegalnych imigrantów pochodzących prawdopodobnie z Syrii. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 92 250 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4, rama-2
SPRAWDŹ OFERTY

Być może sprawa nie wyszłaby na jaw, gdyby nie fakt, że do jeleniogórskiej policji trafiło zawiadomienie o tym, jakoby kierowca dostawczego Fiata Ducato był pod wpływem alkoholu. Kiedy funkcjonariusze zlokalizowali podejrzane auto i chcieli zatrzymać je do kontroli, kierowca Fiata najpierw zwolnił, by zaraz gwałtownie przyśpieszyć i zacząć uciekać.

REKLAMA

Funkcjonariusze rzucili się w pościg za kierowcą, który jednak po jakimś czasie zrezygnował z ucieczki samochodem, porzucił auto i zdołał uciec o własnych siłach. Jak zeznaje oficer prasowy jeleniogórskiej policji, Edyta Bagrowska, jego poszukiwania wciąż trwają.

Jednak okazuje się, że głównym problem nie jest zbiegły kierowca, ale to, co znaleziono w porzuconym aucie. W Fiacie Ducato policja znalazła 28 osób, w większości mężczyzn stłoczonych i transportowanych na stojąco. Informacje te nie są jeszcze potwierdzone, ale jest duże prawdopodobieństwo, że nielegalni imigranci pochodzą z Syrii. Tożsamość uchodźców ustalana jest obecnie przez straż graniczną.

To już nie pierwszy przypadek przewożenia nielegalnych imigrantów w takich warunkach. Wcześniej informowaliśmy Was o grupie wietnamskich uchodźców, którzy próbowali przedostać się na teren Anglii w bagażnikach włoskich limuzyn.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA