300 000 sztuk hybryd Hondy

Honda CR-Z
Honda CR-Z
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Stało się to na koniec stycznia bieżącego roku. Swój pierwszy samochód z napędem hybrydowym Honda wprowadziła zaś do Europy w roku 1999. Było to dwumiejscowy Insight, którego następcą zostały Honda Civic IMA oraz Honda Civic Hybrid.

Obecnie Honda sprzedaje samochody z napędem hybrydowym w około 40 krajach świata, włączając w to kluczowe rynki: Japonii, Stanów Zjednoczonych oraz Europy. Ale zdecydowanie największym odbiorcom pojazdów hybrydowych jest Ameryka Północna, gdzie od początku sprzedaży w 2002 roku, klientów znalazło 191 493 aut.

Wkrótce do oferty firmy dołączy całkowicie nowy Insight - pięciodrzwiowy hatchback z lekkim, niewielkich rozmiarów i bardzo oszczędnym systemem hybrydowym. Sprzedaż nowej Hondy Insight w Japonii rozpoczęła się w lutym, natomiast na niektórych rynkach Europy oraz w Ameryce Północnej auto pojawi się odpowiednio w marcu oraz kwietniu.

W ciągu roku Honda zamierza sprzedać około 60 000 sztuk nowego modelu w Japonii, około 30 000 sztuk w Europie oraz w przybliżeniu 100 000 sztuk w Ameryce Północnej. Globalna wielkość rocznej sprzedaży Hondy Insight ma sięgnąć około 200 000 sztuk.

W 2010 roku Honda rozszerzy ofertę samochodów hybrydowych o nowy, sportowy model oparty na koncepcie CR-Z.

 

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA