REKLAMA

3008 od Peugeota – już oficjalnie

Peugeot 3008
Peugeot 3008
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 116 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy model Peugeota jest ni to crossoverem, ni to minivanem. Auto charakteryzuje się bardzo opływowym nadwoziem o współczynniku oporu powietrza wynoszącym jedyne 0,26. We wnętrzu 3008 znajduje się system Mutliflex, pozwalający na dowolne konfigurowanie tylnej części przedziału pasażerskiego.

Pojemność bagażnika wynosi w normalnym układzie siedzeń, według VDA, 432 litry, (1604 litry przy pomiarze wodą) natomiast maksymalnie na swój pokład najnowszy Peugeot może zabrać do 1241 litrów i 1604 litry przy pomiarze wodą.

Podstawowy model auta napędzany będzie 1,6-litrowym silnikiem VTi, czyli z bezpośrednim wtryskiem paliwa, o mocy 120 koni mechanicznych. Mocniejszy benzyniak wyposażony będzie w tę samą jednostkę, tyle tylko, że wyposażoną w turbosprężarkę.

Bogatsza jest gama wysokoprężnych jednostek napędowych. Tutaj klienci będą mogli wybierać pomiędzy jednym z trzech silników wysokoprężnych. Podstawowy to 1,6-litrowy HDi o mocy 110 koni mechanicznych, powyżej znajduje się 150-konne HDi o pojemności 2 litrów oraz 163-konne HDi o tej samej pojemności. Oba spełniają normę emisji spalin Euro 5.

Auto wyposażone ma być w m.in. adaptacyjny tempomat oraz system head-up display, przekazujący najważniejsze informacje na przedniej szybie.

Jako że 3008 to pojazd mający wjechać w lekki teren, Peugeot wyposażył go w system Grip Control, w którym za pomocą pokrętła kierowca może wybrać jeden z kilku trybów pracy. Są to Standard, Snow, Off Road, Gravel oraz ESP off, którym system ten się dezaktywuje.

Sprzedaż Peugeota 3008 rozpocznie się latem bieżącego roku.

Źródło: Peugeot

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA