325 km/h Skodą Octavą?!

Skoda Octavia RS Bonneville Special
Skoda Octavia RS Bonneville Special
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Niemal 600-konny "bolid", zbudowany po to, by uczcić dziesiątą rocznicę pojawienia się logo RS, w zdołał przekroczyć tę magiczną granicę - w ten sposób Octavia w wersji RS Bonneville Special, stała się najszybszą Skodą świata.

Do Salt Lake City przybyła techniczna drużyna Skody, która przez długie miesiące przygotowywała samochód do występu na Bonneville Speed Week. W środowisku, gdzie najważniejsze są konie mechaniczne, samochód przeszedł bardzo rygorystyczne badania.
"Miesiące rygorystycznych planów, przygotowań, testów pokazały, że było warto. O godzinie 13:24 w poniedziałek, 15. sierpnia, Octavia RS pokonała magiczną granicę 325 km/h. Cała drużyna wykonała niesamowitą pracę. To szalenie emocjonujący punkt zwrotny w historii naszej marki i doskonała okazja do tego, by świętować dziesięciolecie pojawienia się pierwszego samochodu oznaczonego logo RS, a dodatkowo, to wspaniały moment na uczczenie 110-lecia obecności Skody w sportach motorowych" - powiedział Robert Hazelwood, szef ekipy, która przygotowała auto.

Na wysokości ponad 1000 m n.p.m., na której odbywała się próba bicia rekordu, dynamometr wskazywał moc pojazdu wynoszącą 550 KM. Podobnie, jak produkowana seryjnie Octavia, model wyposażono w dwulitrowy silnik benzynowy TSI, w którym tradycyjne doładowanie zastąpiono bardziej zaawansowanym urządzeniem, bazującym na częściach firmy Garret. Octavia RS Bonneville Special to samochód, który przeszedł liczne modyfikacje mające na celu poprawę aerodynamiki i osiągów, między innymi obniżono jego prześwit o niemal 80 mm.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA