35 mln Corolli

Toyota Corolla
Toyota Corolla.
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 87 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwsza Toyota Corolla na rynku japońskim pojawiła się w 1966 roku. W ciągu 41 lat pojawiło się kolejnych 9 generacji. W 2007 roku zadebiutowała dziesiąta, która rozdzieliła wersję hatchback od sedana. Kompaktowy hatchback Toyoty otrzymał nową nazwę - Auris.

Na rynku polskim Toyota Corolla do lipca bieżącego roku sprzedała się w ilości 2818 sztuk i jest to najchętniej kupowany sedan w segmencie C, wyprzedzający Fiata Lineę o 1075 sztuk oraz Hondę Civic (o 1859 sztuk).

Jeden na 3 sprzedane sedany w Polsce to właśnie Corolla. Największą popularnością wśród wybieranych wersji cieszy się Corolla Premium, której wyposażenie standardowe obejmuje dodatkowo 16-calowe felgi aluminiowe oraz czujniki cofania. Natomiast najchętniej wybierany silnik to 1.6 VVT-i.

Od początku 2008 roku do lipca sprzedano 4477 sztuk Toyoty Auris. Jest ona najchętniej kupowanym hatchbackiem w segmencie C. Wśród wybieranych przez klientów wersji dominuje diesel 1,4 D-4D z wyposażeniem w wersji Premium. Pod względem sprzedaży auto wyprzedza wiele innych modeli, m.in. Forda Focusa (o 793 sztuki), Opla Astre Classic (o 1011 sztuk) oraz Hondę Civic (o 1440 sztuk).

Jedną z przyczyn tak znaczącego sukcesu sprzedaży tych aut są obniżki cen wszystkich modeli Toyoty (od 7% do 16%). Klienci wybierają te dwa modele przede wszystkim ze względu na legendarną niezawodność oraz wysoką wartość rezydualną.

Źródło: Toyota

Zobacz także:
REKLAMA