[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

400-konny Volkswagen Golf R jako radiowóz

Temat policyjnych radiowozów zawsze budzi zainteresowanie kierowców. Tym razem chodzi jednak nie o mandaty, a akcję promującą... odpowiedzialny tuning.

Volkswagen Golf R Oettinger Volkswagen Golf R Oettinger

Co roku, w czasie targów motoryzacyjnych Essen Motor Show, które odbywają się pod koniec roku w Niemczech, organizator wystawia w ramach akcji "Tune it! Safe!" specjalnie przerobione samochody, występujące w roli radiowozów.

W przeszłości były to już między innymi Mercedes CLS, Smart Fortwo, Porsche 911, Volkswagen Scirocco czy AC Schnitzer BMW 123d. W zeszłym roku rolę radiowozu pełnił Ford Mustang, a dwa lata temu była to Corvette.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Golf R Oettinger Volkswagen Golf R Oettinger

W tym roku "twarzą" kampanii "Tune it! Safe!" jest Volkswagen Golf R, przerobiony przez profesjonalnego tunera Oettinger. Samochód wygląda jak pełnoprawny policyjny radiowóz, ma koguty i odpowiednie barwy nadwozia.

Nie mogło rzecz jasna zabraknąć pakietu aerodynamicznego, który ma pomóc utrzymać w ryzach zwiększoną moc. Z kolei na 20-calowych felgach pracują niskoprofilowe opony Hankook.

REKLAMA

Volkswagen Golf R Oettinger Volkswagen Golf R Oettinger

Z 2-litrowego benzynowego turbo inżynierowie Oettingera wycisnęli moc 400 koni mechanicznych, dzięki którym sprint od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 3,6 sekundy. Maksymalna prędkość sięga natomiast 290 km/h.

"Wyłącznie przemyślany, bezpieczny tuning może dać prawdziwą radość z jazdy" - pod tym hasłem Niemiecki Związek Tunerów Samochodowych (VDAT), w ramach akcji wspieranej przez niemiecką policję i Federalne Ministerstwo Transportu, Budowy i Rozwoju Dróg, co roku przygotowuje specjalny projekt, mający promować bezpieczny tuning.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Golf R Oettinger Volkswagen Golf R Oettinger

Akcja "Tune it! Safe" ma na celu propagowanie bezpiecznego tuningu, opartego na profesjonalnych i wysokiej jakości częściach, wykonanego przez specjalistów.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij