Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

5 gwiazdek Euro NCAP tylko dla aut z ESP

Euro NCAP Logo organizacji Euro NCAP

Oznacza to, że producenci zostali postawieni niemal przed faktem dokonanym. Albo będą oferować ESP w wyposażeniu seryjnym, albo nie będzie szans, by ich auto dostało najwyższą notę.

ESP, czyli system stabilizacji toru jazdy samochodu, potrafi (w najprostszym skrócie) w przypadku wpadnięcia auta w poślizg, przyhamować odpowiednie koła tak, aby samochód powrócił na swój tor jazdy.

Wiadomo też, że zamiast oddzielnych ocen, przyznających gwiazdki osobno za ochronę pasażerów, pieszych i przewożonych dzieci, pojawi się jedna wspólna nota.

Do tego dojdzie jeszcze jedna kategoria, uwzględniająca dostępność w danym modelu systemów wspomagających kierowcę w czasie jazdy oraz rozwiązań pomagających uniknąć wypadków lub zmniejszyć ryzyko ewentualnych obrażeń.

Pierwsze wyniki testów zderzeniowych Euro NCAP w oparciu o nowe wytyczne zostaną podane do publicznej wiadomości w lutym przyszłego roku.

Źródło: Samar

 

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Jak podała organizacja Euro NCAP, maksymalna nota pięciu gwiazdek od teraz w testach zderzeniowych przyznawana będzie tylko autom, posiadającym w standardzie układ ESP.
    auto motor i sport, 2008-11-06 12:16:54
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij