5 tys. Aventadorów zjechało z taśmy

Pod koniec ubiegłego tygodnia fabryka we włoskim Sant Agata Bolognese świętowała. Z taśm produkcyjnych zjechał wyjątkowy egzemplarz modelu Aventador.

Włoska fabryka potrzebowała zaledwie 55 miesięcy żeby osiągnąć swój pierwszy kamień milowy. Pod koniec ubiegłego tygodnia z taśm zjechał tam pięciotysięczny Aventador. Egzemplarz w wersji Roadster pomalowany lakierem Rosso Bia trafi do klienta z Włoch.

Lamborghini Aventador to dość wyjątkowy model dla włoskiej stajni. Na jego bazie powstało kilka bardzo ekskluzywnych wersji, które osiągnęły zawrotną cenę. Warto wspomnieć model Veneno, który kosztował 3,8 mln dolarów (4,5 mln dolarów za Roadstera), a także Centenario kosztujący 1,9 mln dolarów. Lamborghini sprzedało te samochody zanim fizycznie pojawiły się na drogach. To samo stało się ze specjalnym modelem Aventador J Speedster, który powstał w jednym egzemplarzu i kosztował 2,2 mln dolarów.

Poza ekskluzywnymi wersjami Lamborghini stworzyło kilka specjalnych edycji, takich jak choćby Anniversario, dostępne w wersji coupe oraz roadster.

Jakiś czas temu pojawiły się plotki na temat modelu Aventador napędzanego wyłącznie na tylną oś. Te informacje zostały jednak szybko zdementowane przez szefa działu R&D, który wytłumaczył, że tylko napęd na wszystkie koła będzie w stanie w odpowiedni sposób dystrybuować moc przekazywaną przez silnik V12.

Aventador powinien przejść w najbliższym czasie face-lifting, więc możemy się spodziewać specjalnej wersji, która upamiętni to wydarzenie. Ten model już teraz uzyskał status kultowego, gdyż przegonił Murcielago produkowane przez 9 lat, które powstało w nakładzie 4099 egzemplarzy.

Zobacz także:
REKLAMA