50 wyjątkowych Viperów

Dodge, Viper
Dodge Viper

W ostatnim roku produkcji powstanie 500 sztuk modelu Viper. 50 z nich powstanie w opisywanej już serii limitowanej Final Edition, w której każdy egzemplarz pokryty zostanie grafitowym lakierem i wyróżniać się będzie unikalnymi emblematami na progach karoserii.

Dodatkowo producent ma przygotować 50 egzemplarzy zbudowanych zgodnie z wytycznymi najlepszych dealerów marki. Pierwsze 3 sztuki z tej serii obejrzeć można w galerii zdjęć. Znajdziemy tam żółtego Vipera SRT10 ACR Roadster z czarnym pasem, czarnego Reverse SRT10 ACR z zielonym pasem i czarnego Black SRT10 Coupe ze zdobieniem w kolorze fioletowym.

Modele te mają podkreślić konfiguracji auta na 7600 sposobów. Klienci mogą wybierać spośród 12 kolorów nadwozia, sześciu rodzajów pasów zdobiących, pięciu kolorów wnętrza, czterech zestawów felg aluminiowych i trzech rodzajów wykończeń wnętrza.

Pod maską Vipera SRT10 pracuje silnik V10 o pojemności 8,4 litra, mocy 600 KM i 760 Nm momentu obrotowego. Auto przyspiesza do setki w niecałe 4 sekundy i rozpędza się do 325 km/h.

Mimo, że oficjalnie produkcja modelu Viper zostanie zakończona w tym roku, prezes Dodge'a - Ralph Gilles potwierdził, że jeśli klienci nadal będą zainteresowani tym modelem, istnieje możliwość wyprodukowania dodatkowej liczby egzemplarzy ponad zaplanowane 500 sztuk.

REKLAMA
Zobacz również:
REKLAMA