[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

500 Fiatów Tipo w roli radiowozów

W Komendzie Głównej Korpusu Karabinierów w Rzymie został przekazany pierwszy Fiat Tipo, wchodzący w skład nowej floty samochodów złożonej z 500 sztuk tego modelu.

Fiat Tipo Carabinieri Fiat Tipo Carabinieri

Pół tysiąca Fiatów Tipo będzie wykorzystywanych przez straż celno-podatkową i karabinierów do kontrolowania terytorium Wiecznego Miasta.

Flota samochodów charakteryzujących się klasycznym, niebieskim kolorem karabinierów, składa się pięciodrzwiowych Fiatów Tipo, wyposażonych w silniki turbo diesel 1.3 Multijet o mocy 95 KM.

Wyposażenie samochodów zostało zaprojektowane specjalnie, zgodnie z żądaniami Korpusu Karabinierów. W skład tego wchodzą:

 • światła policyjne,
 • najnowszej generacji ruchomy "kogut",
 • z tyłu wysuwany stolik do pisania, ze specjalną sufitową lampą ledową,
 • stojak na pałki policyjne,
 • policyjny lizak,
 • umieszczony na środku mikrofon radia, z którego swobodnie mogą korzystać członkowie załogi.
Fiat Tipo Carabinieri Fiat Tipo Carabinieri

Wraz z przekazaniem floty Fiatów Tipo, gama samochodów koncernu FCA oddana w ręce Karabinierów do ich codziennej służby poszerza się. Jak dotąd są to modele:

 • Fiat Panda,
 • Fiat Punto,
 • Jeep Renegade,
 • Alfa Romeo Giulietta,
 • Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio.

Związek pomiędzy koncernem FCA a karabinierami rozpoczął się już w latach 50. ubiegłego wieku i od tamtej pory, wśród słynnych "Gazzelli" korpusu karabinierów były zawsze samochody Fiata, Alfy Romeo czy Lancii.

Fiat Tipo Carabinieri Fiat Tipo Carabinieri

Tymczasem Fiat Tipo święci triumfy również w Polsce. We wrześniu zajął pierwsze miejsce w rankingu samochodów kupowanych przez klientów indywidualnych w Polsce. Wcześniej udało mu się to również w maju.

Do polskiej gamy Tipo, o czym pisaliśmy niedawno, dołączyła dobrze wyposażona wersja Tipo S-Design, napędzana silnikiem 1,4 o mocy 120 KM (bazowa jednostka 1,4 95 KM jest tu niedostępna), która kosztuje od 72 400 zł. 

Fiat Tipo Carabinieri Fiat Tipo Carabinieri

Wcześniej wprowadzono jeszcze oszczędną wersję Tipo z fabryczną instalacją LPG. Jego cena w nadwoziu sedan wynosi od 58 400 zł za auto w wersji wyposażenia POP.  

Koszt fabrycznej instalacji LPG wynosi zatem 3500 zł, doliczane do ceny cennikowej Tipo sedan w wersji z silnikiem 1.4 T-Jet 16v o mocy 120 KM. Autogaz można fabrycznie założyć we wszystkich dostępnych poziomach wyposażenia.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij