[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

500 Fiatów Tipo w roli radiowozów

W Komendzie Głównej Korpusu Karabinierów w Rzymie został przekazany pierwszy Fiat Tipo, wchodzący w skład nowej floty samochodów złożonej z 500 sztuk tego modelu.

Fiat Tipo Carabinieri Fiat Tipo Carabinieri

Pół tysiąca Fiatów Tipo będzie wykorzystywanych przez straż celno-podatkową i karabinierów do kontrolowania terytorium Wiecznego Miasta.

Flota samochodów charakteryzujących się klasycznym, niebieskim kolorem karabinierów, składa się pięciodrzwiowych Fiatów Tipo, wyposażonych w silniki turbo diesel 1.3 Multijet o mocy 95 KM.

Wyposażenie samochodów zostało zaprojektowane specjalnie, zgodnie z żądaniami Korpusu Karabinierów. W skład tego wchodzą:

 • światła policyjne,
 • najnowszej generacji ruchomy "kogut",
 • z tyłu wysuwany stolik do pisania, ze specjalną sufitową lampą ledową,
 • stojak na pałki policyjne,
 • policyjny lizak,
 • umieszczony na środku mikrofon radia, z którego swobodnie mogą korzystać członkowie załogi.

REKLAMA

REKLAMA

Fiat Tipo Carabinieri Fiat Tipo Carabinieri

Wraz z przekazaniem floty Fiatów Tipo, gama samochodów koncernu FCA oddana w ręce Karabinierów do ich codziennej służby poszerza się. Jak dotąd są to modele:

 • Fiat Panda,
 • Fiat Punto,
 • Jeep Renegade,
 • Alfa Romeo Giulietta,
 • Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio.

Związek pomiędzy koncernem FCA a karabinierami rozpoczął się już w latach 50. ubiegłego wieku i od tamtej pory, wśród słynnych "Gazzelli" korpusu karabinierów były zawsze samochody Fiata, Alfy Romeo czy Lancii.

REKLAMA

Fiat Tipo Carabinieri Fiat Tipo Carabinieri

Tymczasem Fiat Tipo święci triumfy również w Polsce. We wrześniu zajął pierwsze miejsce w rankingu samochodów kupowanych przez klientów indywidualnych w Polsce. Wcześniej udało mu się to również w maju.

Do polskiej gamy Tipo, o czym pisaliśmy niedawno, dołączyła dobrze wyposażona wersja Tipo S-Design, napędzana silnikiem 1,4 o mocy 120 KM (bazowa jednostka 1,4 95 KM jest tu niedostępna), która kosztuje od 72 400 zł. 

REKLAMA

REKLAMA

Fiat Tipo Carabinieri Fiat Tipo Carabinieri

Wcześniej wprowadzono jeszcze oszczędną wersję Tipo z fabryczną instalacją LPG. Jego cena w nadwoziu sedan wynosi od 58 400 zł za auto w wersji wyposażenia POP.  

Koszt fabrycznej instalacji LPG wynosi zatem 3500 zł, doliczane do ceny cennikowej Tipo sedan w wersji z silnikiem 1.4 T-Jet 16v o mocy 120 KM. Autogaz można fabrycznie założyć we wszystkich dostępnych poziomach wyposażenia.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij