500 koni mechanicznych i 315 km/h!

Ferrari California Edo Competition
Ferrari California Edo Competition

California wyjątkowa jest także ze względu na to, że ma ośmiocylindrowy silnik umieszczony z przodu, a nie centralnie. Do tej pory nad przednią osią Włosi montowali jednostki sześcio- lub dwunastocylindrowe.

REKLAMA

Fabryczna moc V-ósemki Californii to 460 koni mechanicznych, co pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie około 4 sekund i osiągnięcie prędkości maksymalnej ponad 300 km/h.

Edo Competition sprawiło, że jednostka napędowa uzyskuje teraz 500 koni mechanicznych mocy i maksymalny moment obrotowy o wartości również 500, ale niutonometrów. Tuner zmienił między innymi komputer sterujący silnika, układ wydechowy oraz katalizatory.

Zmiany sprawiły, że California z bardzo szybkiej stała się jeszcze szybsza. Edo Competiton posługuje się tutaj następującymi liczbami: 3,9 sekundy na przyspieszenie do 100 km/h i prędkość maksymalna 315 km/h.

Kolejne zmiany obejmują sportowe zawieszenie oraz kombinację kół w rozmiarach od 20 do 21 cali. W Edo Competition można zażyczyć sobie także nowe wykończenie wnętrza.

 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA