65. Rajd Polski – dziś start!

Rajd Polski - Zbigniew Staniszewski
Zbigniew Staniszewski i Bartłomiej Boba na Mitsubishi Lancer Evo IX

Tylko w tym roku na trasie Rajdu Polski pojawi się blisko 1200 komisarzy zabezpieczenia, stojących co 150-200 metrów na każdym OS-ie. Wszyscy wyposażeni w pomarańczowe kamizelki, gwizdki i telefony będą czuwać nad bezpiecznym przebiegiem rajdu.

Komisarze będą również reagować na zachowanie kibiców - wskażą widzom miejsca bezpieczne do oglądania rajdu oraz poproszą o opuszczenie miejsc absolutnie niedozwolonych. Pomoże im w tym ponad 120 kilometrów specjalnych taśm - 85 kilometrów taśmy czerwonej wyznaczy miejsca niebezpieczne i niedostępne, 36 kilometrów taśmy zielonej posłuży do wygrodzenia miejsc przeznaczonych dla kibiców i fotoreporterów.

W razie sytuacji awaryjnej organizatorzy rajdu mogą natychmiast uruchomić pomoc na odcinku - będą mieć do dyspozycji 15 karetek, 8 samochodów pomocy drogowej i 15 wozów ratownictwa drogowego. W pogotowiu będzie również helikopter medyczny.

65. Rajd Polski rozpocznie się dzisiaj o godzinie 18 superoesem, zlokalizowanym w Mikołajkach. Prawdziwa walka będzie miała miejsce od jutra. O 8:50 wystartuje pierwszy klasyczny odcinek specjalny, a walka potrwa do niedzieli.

Swój udział w rajdzie zapowiedziało 59 załóg. Nie wystartuje Leszek Kuzaj, mający problemy z kręgosłupem po wypadku, jakiemu uległ podczas przygotowań do Rajdu Vogelsberg.

Wszystkim kibicom życzymy udanej zabawy i wielkich emocji. Ale nie takich, jak na filmie poniżej!


Źródło: informacja własna, rajdpolski.pl

Zobacz również:
REKLAMA