Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

655 KM w M3 od Manhart Racing

Manhart Racing BMW M3 Manhart Racing BMW M3

Aby uzyskać wyższą moc niż w aucie seryjnym, tuner w ośmiocylindrowym silniku widlastym M-trójki zastosował sprężarkę mechaniczną. W zależności od oczekiwań kierowcy, oferowane są trzy stopnie tuningu. W pierwszym przypadku jednostka napędowa ma niewielki kompresor, wytwarzający ciśnienie doładowania o wartości 0,35 bara. Daje to moc 515 koni mechanicznych.

W drugim przypadku ciśnienie sprężania zostaje podniesione do 0,50 bara, co skutkuje mocą 585 koni mechanicznych. W najostrzejszej wersji pod maską ląduje duża sprężarka mechaniczna produkcji ASA, pompująca do silnika powietrze pod ciśnieniem 0,67 bara. Przy okazji auto otrzymuje specjalny układ wydechowy o średnicy 70 mm, wyposażony w dwa wyścigowe katalizatory.

Efekt to 655 koni mechanicznych i osiągi zapierające dech w piersiach. Tak przygotowane BMW do 100 km/h przyspiesza w ciągu 3,7 sekundy i wskazówkę prędkościomierza zatrzymuje na 350 km/h.

M-trójka od Manharta na zewnątrz wyróżnia się pięknymi 20-calowymi felgami produkcji firmy BBS, które z przodu obute są w opony o rozmiarze 245/30, natomiast z tyłu - 295/25.

O jak najlepsze właściwości jezdne w aucie dbają sportowe amortyzatory Bilsteina, natomiast jak najlepsze opóźnienia w czasie hamowania zapewniają 365-milimetrowe tarcze hamulcowe z pływającymi zaciskami (z BMW M5 E60) użyte z przodu. Z tyłu zaś tuner pozostawił tarcze seryjne.

Wewnątrz mamy do czynienia z kombinacją skóry i alcantary oraz z nowymi sportowymi fotelami przednimi. Na trójramiennej kierownicy pojawił się wyświetlacz informujący między innymi o przyspieszeniach na ¼ mili, temperaturze silnika czy też przeciążeniach.

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 113 200 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Już jego seryjne 420 koni mechanicznych budzi respekt. Ale jeśli komuś wciąż mało, może odwiedzić niemiecką firmę Manhart Racing, która z BMW M3 E92 wyciska nawet 655 KM.
    auto motor i sport, 2010-02-18 12:52:30
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij