7 aut z pięcioma gwiazdkami!

Citroen C3
Citroen C3 - zdobywca 4 gwiazdek w teście Euro NCAP
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Siedem z testowanych samochodów uzyskało maksymalną notę pięciu gwiazdek, podczas gdy nowy Citroen C3 (83% w kategorii ochrony pieszych) zaliczył wpadkę i może pochwalić się tylko czterema gwiazdkami. Wynik ten spowodowany jest w głównej mierze faktem, że układ kontroli trakcji oferowany jest tylko w jego wybranych odmianach.

Bardzo dobrze wypadły dwa ekologiczne pojazdy, a więc Honda Insight i Toyota Prius, pod względem ochrony dorosłych uzyskując łączną notę, odpowiednio, 90 i 88%. Oba samochody świetnie spisały się także pod względem ochrony pieszych (odpowiednio 76 i 68%).

Nie tylko uzyskały pięć gwiazdek w tej kategorii, ale już teraz spełniły normę ochrony pieszych, mającą obowiązywać od 2012 roku. Ich wynik podkreśla fakt, że tylko 25% testowanych w zeszłym roku aut przekroczyło barierę dwóch gwiazdek w temacie ochrony pieszych!

Pozostali zdobywcy pięciu gwiazdek to Kia Sorento (87% w kategorii ochrony pieszych), Renault Grand Scenie (91%), Skoda Yeti (92%), Subaru Legacy (79%) oraz Volkswagen Polo (90%).

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA