REKLAMA

7 najlepszych dróg na przejażdżkę w czasach pandemii – Ranking

Jeśli masz w garażu ciekawy okaz lub po prostu lubisz prowadzić samochód mamy dla ciebie propozycję. Obecnie w czasie pandemii koronawirusa chyba nie ma bezpieczniejszej rozrywki, poza domowymi przyjemnościami, jak jednodniowa przejażdżka samochodem po oddalonej od cywilizacji ciekawej drodze. Dlatego wybraliśmy 7 najlepszych dróg rozrzuconych po całej Polsce.

 

Droga Mazda
Droga w Polsce

 

REKLAMA

Jeśli masz w garażu ciekawy okaz lub po prostu lubisz prowadzić samochód mamy dla ciebie propozycję. Obecnie w czasie pandemii koronawirusa, poza domowymi przyjemnościami, chyba nie ma bezpieczniejszej rozrywki jak jednodniowa przejażdżka samochodem po oddalonej od cywilizacji ciekawej drodze. Dlatego wybraliśmy 7 najlepszych dróg rozrzuconych po całej Polsce.

Drawski Park Krajobrazowy  Shutterstock

1. Drawski Park Krajobrazowy – droga z Czaplinka do Połczyna-Zdroju

Długość: 30 km
Numer drogi: 163
Link do Google Maps: KLIK

Droga z Czaplinka do Połczyna-Zdroju wiedzie przez sam środek Drawskiego Parku Krajobrazowego i przez lokalnych motocyklistów jest nazywana „trasą stu zakrętów”. Nie są one jednak tak ostre, jak na dolnośląskiej drodze o tej samej nazwie, tutaj raczej wiją się łagodnie na pagórkowatym terenie poprzecinanym jeziorami.

Droga Stu ZakrętówAMIS
Droga Stu Zakrętów

2. Droga Stu Zakrętów – ze Ścinawki-Górnej do Kudowy-Zdroju

Długość: 32 km
Numer drogi: 387
Link do Google Maps: KLIK

Znana i momentami niestety dziurawa, ale nie mogło jej zabraknąć w naszym
zestawieniu. Trasa wiedzie z Kudowy-Zdroju do Radkowa a dalej do Ścinawki Górnej, przejeżdża się m.in. obok Szczelińca Wielkiego i Parku Narodowego Gór Stołowych, słynących z niezwykłych
form skalnych. My polecamy dalszą jazdę w kierunku Nowej Rudy, radzimy przejechać również słynne „patelnie walimskie”, okrążając Park Krajobrazowy Gór Sowich oraz zahaczyć o Jezioro Lubachowskie. Każdy metr tych dróg pachnie „oesami” Rajdu Świdnickiego, a nawet Rajdu Polski oraz tajemnicami II wojny światowej, bo w okolicy można zwiedzać podziemne miasto w Osówce czy walimskie sztolnie.

Trasa - Barania Góra Shutterstock
Trasa - Barania Góra

3. Trasa wokół Baraniej Góry

Długość: 51,5 km
Numer drogi: 941/942/943
Link do Google Maps: KLIK

Najlepiej wystartować z Bielska-Białej i jechać w kierunku Wisły drogą numer 942 (przez Szczyrk i przełęcz Salmopolską), potem kierować się na Istebną i zakończyć przejazd w Koniakowie – najwyżej położonej wsi w Beskidzie Śląskim. Po drodze będzie wiele miejsc do fotografowania, tzw. agrafki, czyli ostre nawroty, i dużo atrakcji, choćby skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle.

REKLAMA

REKLAMA

Przełęcz pod Ostrą - LimanowaAgnieszka Wołkowicz
Przełęcz pod Ostrą - Limanowa

4. Trasa wyścigowa k. Limanowej

Długość: 10,5 km
Link do Google Maps: KLIK

Jeśli którąś z tutaj opisywanych tras można mianować „polskim Nürburgringiem”, to jest nią droga ze Starej Wsi pod Limanową do Zalesia. Odbywają się tu rundy ME w wyścigach górskich, w czasie których kierowcy osiągają prędkości nawet 250 km/h. Najbardziej kręty jest 8-kilometrowy fragment trasy – ma ponad 30 zakrętów. Wyścigowego kolorytu dodają białoczerwone „tarki” i energochłonne barierki.

Pętla BieszczadzkaShutterstock
Pętla Bieszczadzka

5. Pętla Bieszczadzka

Długość: ok. 110 km
Numer drogi: 893/894/895/896
Link do Google Maps: KLIK

Rozpoczyna się i kończy w Lesku. Jadąc nią można podziwiać Zalew Soliński i słynne Połoniny. Przebiega przez trzy parki krajobrazowe (Ciśniańsko-Wetliński, Gór Słonnych i Doliny Sanu) i jeden narodowy (Bieszczadzki). Droga powstała w latach 50., budowało ją m.in. wojsko. Dziś na trasie znajdują się oznaczone punkty widokowe i można nią dojechać do wszystkich głównych atrakcji Bieszczad.

Przełęcz PrzysłupShutterstock
Przełęcz Przysłup

6. Przełęcz Przysłup

Długość: 12 km
Numer drogi: 28
Link do Google Maps: KLIK

Niezbyt długi, ale bardzo kręty – podobno najbardziej w Polsce – fragment drogi. Najpiękniejszy jesienią i wymagający w zimie, kiedy droga wygląda jak odcinek Rajdu Szwecji. Jadąc w kierunku Sanoka, można zatrzymać się na parkingu i z tarasu widokowego podziwiać panoramę Bieszczad. Trasa kończy się niedaleko rzeki San i kolejnego punktu widokowego, przy ruinach Zamku Sobień. Uwaga, jeździ tu dużo motocyklistów!

Mazury Shutterstock
Mazury

7. Mazury – Trasa z Olsztynka do Pisza

Długość: 125 km
Numer drogi: 58/53
Link do Google Maps: KLIK
Ta trasa ma tylko jedną wadę – w lecie i w ciągu dnia może być na niej spory ruch, dlatego radzimy wybrać się tam wieczorem. Poza tym jedziemy otoczeni albo mazurskimi lasami, albo wśród pięknych jezior i łąk. Jakość asfaltu jest przeważnie niezła, a większość zakrętów to długie, szybkie łuki.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA