70. Rajd Polski: Silna obsada i obstawa prezydenta

Jubileuszowa edycja kultowej imprezy będzie miała gwiazdorską obsadę. Zdradzamy szczegóły.

Konferencja zapowiadająca Lotos 70. Rajd Polski odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Uczestniczyły w niej m.in. polskie rajdowe gwiazdy

Hołowczyc, Kajetanowicz, Kubica, Kościuszko i Tuszkanowa. To już potwierdzone wpisy na liście zgłoszeń 70. Rajdu Polski, który odbędzie się w dniach 13 – 15 września. Ambasadorem jubileuszowej edycji został legendarny kierowca Sobiesław Zasada. Patronat nad największą od lat imprezą w sportach motorowych w naszym kraju objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Najbardziej kultowa i zarazem największa impreza w kraju, z bazą w Mikołajkach, będzie nosiła nazwę „Lotos 70. Rajd Polski”. To za sprawą sponsora tytularnego, czyli Grupy Lotos, która w rajdach samochodowych dotuje m.in. Kajetana Kajetanowicza, Michała Kościuszko czy Roberta Kubicę. W przygotowaniach finansowych do zawodów Polski Związek Motorowy wspiera UFA Sports, międzynarodowa agencja marketingu sportowego.

- Cieszę się z podjęcia współpracy z UFA Sports. Międzynarodowe doświadczenie tej agencji umożliwi nam stworzenie imprezy według najlepszych światowych standardów do czego zobowiązuje nas przynależność do elitarnego grona najlepszych rajdów w kalendarzu Mistrzostw Europy FIA – mówi  Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego.

Gwiazdy na 13 oesach

Rajd Polski w tym roku będzie rozegrany jako 9. runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy (ERC) oraz 6. runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jak co roku, impreza powinna mieć gwiazdorską obsadę. Udział w niej już potwierdzili Krzysztof Hołowczyc, Kajetan Kajetanowicz, Robert Kubica, Michał Kościuszko i Inessa Tuszkanowa z Ukrainy. W kuluarach mówi się również o przyjeździe do Mikołajek Skody Motorsport, która w ubiegłym roku za sprawą Fina Esapekki Lappiego świętowała pierwsze zwycięstwo na polskich szutrach.

Zawody ruszą w piątek, 13 września o godz. 16:00 na torze w Mikołajkach. Przez dwie godziny trwał tam będzie odcinek kwalifikacyjny. Na godz. 20:00 zaplanowano uroczystą ceremonię startu i wybór pozycji startowych
 do I etapu. Ściganie w sobotę i w niedzielę.

Dyrektor 70. Rajd Polski Tomasz Bartoś zdradził, że tegoroczne zawody będą liczyć 610 kilometrów długości, a na trasie zlokalizowanych będzie 13 odcinków specjalnych o długości ponad 230 km. Jak mówi, nie zabraknie zupełnie nowych prób sportowych, które mają uatrakcyjnić poziom rywalizacji.

Bilety od 59 złotych

Aby obserwować tę kultową imprezę kibice muszą zaopatrzyć się w specjalne bilety wstępu. Zwykły Rally Pass na jeden dzień kosztuje 59 zł, a na trzy dni 99zł. Najtańszy karnet umożliwia m.in. wejście do wszystkich oficjalnie wyznaczonych punktów widokowych na odcinkach specjalnych i na teren parku serwisowego. Kolejny „poziom”, czyli „Komfort” rozszerzony jest o miejsce parkingowe i pakiet pamiątkowych gadżetów. Kosztuje odpowiednio 129zł i 199zł. Cennik przewiduje również Rally Pass Gold z wejściem do strefy VIP, cateringiem oraz welcome drinkiem.   To wydatek 299 zł na dzień lub 499zł za cały rajd.

Tekst: Iwona Petryla
Zdjęcia: www.rajdpolski.pl, D.Kalamus

Zobacz również:
REKLAMA