Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

911 GT3 na torze Nurburgring

Porsche 911 GT3 Porsche 911 GT3

Podobnie, jak inne modele 911, także sportowy model GT3 został ostatnio unowocześniony. Dzięki zmianom zyskał 20 dodatkowych argumentów pod maską i dysponuje teraz mocą 435 koni mechanicznych. Niemieccy specjaliści dopracowali też zawieszenie, obniżając m.in. jego masę. Odnowione GT3 pierwsze 100 km/h osiąga po 4,1 sekundy i jest w stanie pojechać z prędkością 312 km/h.

Tak przygotowane auto, według Andreasa Preuningera, odpowiedzialnego w Porsche za samochody o wysokich osiągach, przejechało północną pętlę toru Nurburgring w czasie 7 minut i 40 sekund. Za jego kierownicą zasiadał kierowca testowy niemieckiej marki - Walter Rohrl.

Jak twierdzi Preuninger, gdyby nie kilka samochodów, które musiał wyprzedzić Rohrl, czas udałoby się wyśrubować o kolejne dwie sekundy. Podobno Rohrl wypożyczył Ferrari Scuderię i osiągnął nią 7 minut i 45 sekund. Może, gdyby za kierownicą zasiadał kierowca niezwiązany z Porsche, to czas byłby lepszy?

Przypomnijmy, że niedawno kierowca testowy Nissana - Tochio Suzuki - GT-Rem z rocznika modelowego 2010 ustanowił nowy, lepszy czas przejazdu - 7 minut 27 sekund.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Porsche 911 GT3.

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 488 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij