REKLAMA

911 GT3 na torze Nurburgring

Porsche 911 GT3
Porsche 911 GT3
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 528 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Podobnie, jak inne modele 911, także sportowy model GT3 został ostatnio unowocześniony. Dzięki zmianom zyskał 20 dodatkowych argumentów pod maską i dysponuje teraz mocą 435 koni mechanicznych. Niemieccy specjaliści dopracowali też zawieszenie, obniżając m.in. jego masę. Odnowione GT3 pierwsze 100 km/h osiąga po 4,1 sekundy i jest w stanie pojechać z prędkością 312 km/h.

Tak przygotowane auto, według Andreasa Preuningera, odpowiedzialnego w Porsche za samochody o wysokich osiągach, przejechało północną pętlę toru Nurburgring w czasie 7 minut i 40 sekund. Za jego kierownicą zasiadał kierowca testowy niemieckiej marki - Walter Rohrl.

Jak twierdzi Preuninger, gdyby nie kilka samochodów, które musiał wyprzedzić Rohrl, czas udałoby się wyśrubować o kolejne dwie sekundy. Podobno Rohrl wypożyczył Ferrari Scuderię i osiągnął nią 7 minut i 45 sekund. Może, gdyby za kierownicą zasiadał kierowca niezwiązany z Porsche, to czas byłby lepszy?

Przypomnijmy, że niedawno kierowca testowy Nissana - Tochio Suzuki - GT-Rem z rocznika modelowego 2010 ustanowił nowy, lepszy czas przejazdu - 7 minut 27 sekund.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Porsche 911 GT3.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA