REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

940 tys. samochodów Skody w 2018 roku

Od początku roku Skoda dostarczyła dotychczas prawie 940 tys. pojazdów do klientów na całym świecie, poprawiając tym samym zeszłoroczny wynik o 7,8 proc.

Skoda Kamiq Materiały prasowe
Skoda Kamiq, fot. Skoda

Do tych rezultatów marki przyczyniły się prawie 35-procentowy wzrost sprzedaży na rynku rosyjskim oraz sukces odniesiony na największym rynku w Chinach, gdzie Skoda dostarczyła 30 600 pojazdów. Niezmiennie największą popularnością cieszy się Skoda Octavia, rośnie także popyt na kompaktowego SUV-a Karoq.

– Pierwsze trzy kwartały tego roku Skoda zakończyła z wynikiem prawie 940 000 pojazdów dostarczonych do klientów na całym świecie. To rezultat lepszy niż w 2017 r., pozwalający nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Podczas paryskiego salonu samochodowego zaprezentowaliśmy nowe modele Skody Kodiaq RS, Karoq Scout i Sportline, konsekwentnie realizując ofensywę mającą na celu poszerzanie portfolio Skody w segmencie SUV – powiedział Alain Favey, członek Zarządu Skody ds. sprzedaży i marketingu.

Największe wzrosty Skoda odnotowała na rynku rosyjskim, gdzie w pierwszych kwartałach dostarczono 57 500 pojazdów, poprawiając ubiegłoroczny wynik o 28,2 proc. Imponujący wzrost producent odnotował we wrześniu, dostarczając 5800 pojazdów, czyli o 34,3 proc. więcej niż w poprzednim roku.

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

W Europie Wschodniej, z wyłączeniem Rosji, producent znacznie zwiększył dostawy, osiągając w trzech kwartałach wzrost do 33 600 dostarczonych pojazdów.

Dwucyfrowy wzrost utrzymuje największy, chiński rynek Skody. Między styczniem a wrześniem dostarczono tam 250 200 pojazdów, co stanowi wzrost o 17,7 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku. Również w Indiach marka poprawiła wyniki o 2,1 proc., dostarczając 12 600 pojazdów.

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 r. w Europie Zachodniej Skoda dostarczyła do klientów 371 900 pojazdów, co stanowi wzrost o 1,7 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Natomiast tylko we wrześniu odnotowano spadek o 32,8 proc. w porównaniu z wrześniem 2017 r.

REKLAMA

Zgodnie z przewidywaniami, tendencję spadkową zaobserwowano także na pozostałych rynkach europejskich: we Francji o 33,8 proc., w Wielkiej Brytanii o 32,7 proc., we Włoszech o 12,3 proc., w Hiszpanii o 18 proc., w Belgii o 8,7 proc., w Szwajcarii o 32,5 proc. i w Holandii o 49,3 proc.

Nieustannie przodującym modelem w porfolio Skody jest Octavia, którą od stycznia do września wybrało prawie 300 tys. kierowców. Wpływ na ostateczny wynik ma również wzrastająca sprzedaż SUV-ów marki: Karoq, Kodiaq oraz dostępnego wyłącznie na rynku chińskim modelu Kamiq.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA