Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

A3 na szkicach

Audi A3 Audi A3

Będzie to najmniejszy sedan w rodzinie Audi, sam producent opisuje go jako "czteromiejscowy, notchback sedan", co jest ciekawym zabiegiem słowotwórczym, biorąc pod uwagę, że zwykle nazwy "sedan" i "notchback" używane są zamiennie. Widocznie taka jest wizja marketingowców Audi.

Koncepcyjny notchback ma 444 cm długości, jest więc o ok. 15 cm dłuższy od obecnie sprzedawanego, pięciodrzwiowego brata. Przód zdaje się być bardziej agresywny, zgodnie z najnowszymi trendami stylistycznymi Audi i będzie wyposażony w światła wykonane w technologii LED. Nisko poprowadzona linia dachu płynnie przechodzi do tylnej klapy, sprawiając, że do auta równie dobrze można by zastosować określenie "czterodrzwiowe coupe", znane z Mercedesa CLS, czy Volkswagena Passata CC.

Audi planuje koncepcyjny egzemplarz wyposażyć w turbodoładowany, pięciocylindrowy silnik wyjęty z modelu TT-RS. Będzie miał 408 KM mocy, które trafią na wszystkie koła dzięki napędowi Quattro. Brzmi obiecująco, prawda?

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 124 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Kogo apetyt się zaostrza tego się zaostrza. Ja jestem ciekawy co z tego będzie.
  ~Samuraj, 2011-02-21 18:46:15
 • avatar
  zgłoś
  Szkice prezentują się obiecująco jak zwykle, więc na wystawie Audi można już za tydzień spodziewać się ciekawego prototypu. Producent pozwoli pooglądać, a sam pozna komentarze i opinie żurnalistów oraz zwiedzających. Nie wiem tylko, czy europejski klient tego właśnie oczekiwał: 4-osobowego notchbacka. Potencjalni nabywcy używanych Passatów CC już teraz mają dylemat, czy poprzestać na wersji z czterema siedzeniami, czy dołożyć do ciut młodszego rocznika rejestrowanego na tyle osób, co bardziej plebejskie Exeo (marketingowcy VW przedobrzyli z czterema miejscami w kabinie - bądź co bądź - dużego auta).Dowiemy się też, czy 4-drzwiowa A-trójka jest na rynku tak potrzebna jak dotąd hatchback (dotąd lepiej urodzony Golf wystarczał w wersjach trzy- i pięciodrzwiowej). Swoją drogą, zaostrza się nasz apetyt na standardową A3, bez której ja nie wyobrażam sobie segmentu kompaktów
  airmatic, 2011-02-21 14:48:22
 • avatar
  zgłoś
  Obiecująco brzmi, zwłaszcza z tym silnikiem. Ciekaw jestem co się z tego urodzi. PS. Z profilu przypomina A4.
  ~Samuraj, 2011-02-21 13:40:02
 • avatar
  zgłoś
  Audi opublikowało zestaw szkiców prezentujących koncepcyjny model A3 w wersji sedan, który za kilka dni zobaczymy w Genewie.
  auto motor i sport, 2011-02-21 10:30:13
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij