A5 w nowej odsłonie

Audi A5 po liftingu
Audi A5 po liftingu
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 176 900 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2, hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Lifting zafundowano wszystkim trzem wersjom nadwozia - coupe, sportback i kabriolet. A-piątka dostała nowe reflektory, grill, zderzaki i tylne lampy. Na liście zmian wnętrza najważniejsza jest nowa konfiguracja sportbacka - będzie dostępny z trzema miejscami na tylnej kanapie. Poza tym Audi zafundowało nową kierownicę i dźwignię zmiany biegów, zmieniono wykończenia konsoli, a na liście sprzętu elektronicznego pojawił się np. hotspot WLAN.

Wszystkie modele w rodzinie A5 dostępne są z silnikami z bezpośrednim wtryskiem, z układem stop-start i systemem odzyskiwania energii. Pozwoliło to na redukcję zużycia paliwa średnio o 11%, a emisję dwutlenku węgla ograniczono o 22%.

Pierwszy na liście silników jest 1,8-litrowy silnik TFSI o mocy 170 KM i momencie obrotowym 320 Nm. Ma on teraz zadowalać się średnio 5,7 litra benzyny na 100 km. Oprócz niego w benzynowej części oferty pozostanie dwulitrowe TFSI o mocy 211 KM i dojdzie trzylitrowa, doładowana kompresorem jednostka V6 o mocy 272 KM.

W temacie silników wysokoprężnych do dyspozycji klientów oddane zostaną cztery jednostki: podstawowy, czterocylindrowy 2.0 TDI o mocy 177 KM i średnim zużyciu oleju napędowego na poziomie 4,7 litra oraz trzy jednostki V6. Pierwsze dwie, o pojemności trzech litrów mają 204 i 245 KM mocy, a o parametrach trzeciej dowiemy się za jakiś czas. Producent zdradza, że będzie spełniała wymogi normy Euro 6.
Nowy silnik pojawił się również w najmocniejszej odmianie modelu - S5. 4,2-litrowe V8 zastąpiono trzylitrowym TFSI o mocy 333 KM. W porównaniu z poprzednikiem, nowa, doładowywana kompresorem jednostka V6 zużywa średnio o 20 procent paliwa mniej. Średnie zużycie wynosi 8,1 litra na 100 km.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA