A7 Sportback – atak na CLS-a

Koncepcyjne Audi A7 Sportback
Koncepcyjne Audi A7 Sportback
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 255 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

A-siódemka Sportback to nic innego, jak bardzo modne ostatnio, czterodrzwiowe coupe. Audi swoim autem celuje nie tylko w Mercedesa, ale także w najnowsze Porsche Panamera, co oznacza, że szykuje się bratobójczy pojedynek.

A-7 wyróżnia się nowym, ogromnym wlotem powietrza do chłodnicy oraz diodami LED rozświetlającymi drogę przed autem. Najbardziej charakterystyczną cechą nadwozia A-siódemki jest jej tył, którego ściana opada pod kątem ostrym.

Za typową dla Audi atrapą z czterema pierścieniami pracuje świetny 3-litrowy, sześciocylindrowy silnik TDI o mocy 225 koni mechanicznych. Jednostka ta charakteryzuje się dwiema cechami - jest jdnocześnie dynamiczna i bardzo oszczędna. Do współpracy z nią konstruktorzy Audi zaprzęgli siedmiostopniową skrzynię zautomatyzowaną z dwoma sprzęgłami typu S-Tronic.

Audi A7 Sportback to na razie koncept, ale dzięki niemu pewne jest, że ta niemiecka marka, w odróżnieniu od innych producentów, nie wycofa się ze swoich planów poszerzania oferty. Podobno BMW już zrezygnowało z czterodrzwiowej limuzyny...

Źródło: Audi, informacja własna

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA