ABT świętuje 120 lat

Niemiecki tuner ABT jest znany przede wszystkim z przeróbek modeli Volkswagena, Skody, czy Audi. Teraz firma obchodzi 120. urodziny i przygotowała trzy modele specjalnie na tę okazję.

ABT wzięło na warsztat Volkswagena T6, Audi TTS oraz Q3 i zafundowała im pakiet specjalnych modyfikacji. Zacznijmy od największego, czyli popularnego Multivana. Auto pomalowano szarym lakierem i dodano czerwone paski, biegnące przez długość całego nadwozia. Żeby nadać "busowatemu" nadwoziu trochę pikanterii, ABT dodało pakiet sportowych spoilerów i felgi słusznego rozmiaru (20 cali). Oczywiście zmiany obejmują też osiągi, które uległy polepszeniu dzięki mocniejszemu, 180-konnemu silnikowi 2.0 TDI.

REKLAMA

Audi TTS zostało utrzymane w podobnej kolorystyce, co VW. Ze stonowanym odcieniem lakieru kontrastuje grill z czerwoną ramką, "krwisty" pasek przebiegający przez całe nadwozie oraz czarne felgi w rozmiarze 20 cali. Pod maską pracuje jednostka 2.0 TFSI, która seryjnie oferuje 310 KM, ale ABT wykrzesało z niej aż 370 KM. To pozwala "tetetce" przyspieszyć maksymalnie do 265 km/h.

Ostatnie auto to Audi Q3. Kolorystyka jest dokładnie taka sama jak w przypadku TT, więc nie ma się nad nią co rozwodzić. Z istotniejszych zmian warto tutaj nadmienić sportowe dokładki do przedniego oraz tylnego zderzaka, nowy układ wydechowy i oczywiście wzmocnioną jednostkę napędową. Mamy tu do czynienia z 2-litrowym dieslem o mocy 210 KM.

ABT zbuduje tylko 40 egzemplarzy z każdego z wyżej wymienionych modeli. To daje nam liczbę 120, czyli lata istnienia niemieckiego tunera. Firma nie zdradza ceny, jaką trzeba zapłacić za każdy z tych modeli.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA