AC Schnitzer - BMW M240i na jubileusz

AC Schnitzer świętuje 30 lat działalności i z tej okazji przygotował specjalną wersję BMW M240i. Model ACL2S autorstwa Schnitzera ustanowił rekord Nordschleife.

AC-Schnitzer-ACL2S
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Rocznicowy pakiet ACL2S Schnitzer oferuje dla BMW M240i zarówno w wersji coupe jak i cabrio. Liczba przebudowanych egzemplarzy została ograniczona do 30 sztuk, a auto będzie oferowane wyłącznie w siedzibie firmy i u wybranych partnerów.

Schnitzer dodał M240i sporo mocy. Trzylitrowy sześciocylindrowy silnik zamiast 340 KM i 500 Nm momentu ma teraz 400 KM i 600 Nm. Do tego dochodzi poczwórny sportowy wydech ze stali nierdzewnej i sterowaniem klap. Dzięki gwintowanemu zawieszeniu przebudowany wóz jest obniżony w stosunku do auta seryjnego o 35-45 mm z przodu i 40-50 mm z tyłu.

AC-Schnitzer-ACL2S

Oczywiście nie mogło zabraknąć zmian aerodynamicznych. Składający się z 10 elementów kit poszerza nadwozie o 80 mm. Cześć przedniego spojlera i splittera została wykonana z włókna węglowego. Z tego samego materiału są skrzydełka aerodynamiczne na bocznej części zderzaka oraz spojler dachowy i skrzydło na klapie bagażnika. Z karbonu wykonano także dyfuzor, w który wkomponowano cztery końcówki układu wydechowego.

AC-Schnitzer-ACL2S

Poszerzone nadkola wypełniają 19-calowe koła obute w opony rozmiaru 235/35 z przodu oraz 265/30 z tyłu samochodu.

AC-Schnitzer-ACL2S

Sportowy wizerunek dopełniają obudowy lusterek wstecznych z włókna węglowego oraz umieszczone w kilku miejscach nadwozia logo ACL2S.

AC-Schnitzer-ACL2S

Wnętrze zostało wzbogacone przez Schnitzera o aluminiowe pedały, aluminiową dźwignię hamulca ręcznego, specjalne dywaniki i sportową kierownicę. Na tunelu środkowym znalazła się okolicznościowa plakietka z napisem „ONE OF THIRTY“.

AC-Schnitzer-ACL2S

Chętni do zakupu jednego z tych 30 egzemplarzy powinni być gotowi do wyasygnowania 35 900 euro za konwersję BMW M240i. Oczywiście za kilka dodatkowych euro można swoje ACL2S dodatkowo spersonalizować.

AC-Schnitzer-ACL2S

Co daje pakiet Schnitzera wykazała testy na Nürburgringu. Auto prowadzone przez Markusa Oestreicha osiągnęło na Nordschleife czas 7:25,8 s. Seryjne M2 przejeżdża Nordschlaife w czasie o 33 sekundy dłuższym.

AC-Schnitzer-ACL2S

Na tunelu środkowym znalazła się okolicznościowa plakietka z napisem „ONE OF THIRTY“.

Zobacz również:
REKLAMA