AMG Sport - ślepy strzał

Linia modelowa AMG Sport powstała w 2014 roku dając marce możliwość sprzedawania samochodów, pozycjonowanych pomiędzy zwykłymi modelami, a przygotowanymi przez AMG.

Mercedes GLE 450 AMG

Samochody z linii AMG Sport charakteryzowały zmiany optyczne w stosunku do seryjnych Mercedesów oraz mocniejsze silniki. Jednym z pierwszych modeli sygnowanej AMG Sport był Mercedes GLE 450 AMG. W Stuttgarcie ktoś jednak postanowił zmienić plan wizerunkowy. Teraz konkurencyjne auta dla bawarskich M Performance będą nosić nazwę AMG.

Zmiana nazwy sprawi, że wspomniany wyżej GLE 450 AMG Sport pojawi się pod nową nazwą Mercedes-AMG GLE43 AMG. Liczba 43 oznacza, że pod maską pracować będzie silnik 3,0 l V6 biturbo. Topowe modele Mercedes-AMG pojawią się pod szyldem 63 z jednostką 4,0 V8 biturbo. Kolejnym modelem nowej linii modelowej będzie Mercedes-AMG E43, który pojawi się jeszcze w tym roku na rynku, razem z topowym E63.

Skąd zmiana nazwy części gamy modelowej? Naszym zdaniem zdecydowały względy wizerunkowe. Mercedes-AMG w świadomości klientów ma być częścią topowych samochodów z Affalterbach. Faktycznie nowa linia modeli to nie tylko zmiany optyczne i te we wnętrzu, ale i modyfikacje mechaniczne zawieszenia. AMG Sport mogła sugerować, że to jedynie nowa nazwa i wyższa cena.

REKLAMA