Abarth 124 Spider - oficjalny debiut

Abarth 124 Spider to włoska interpretacja Miaty, ale w nieco ostrzejszym wydaniu. Roadster ze znakiem skorpiona ma 170 KM i przyspiesza do setki w czasie poniżej 7 sekund.

Po debiucie Fiata 124 Spider przyszedł czas na ostrą wersję. Abartha wyróżnia agresywne malowanie, sportowe zderzaki, bardziej muskularne progi, cztery końcówki układu wydechowego oraz 17-calowe felgi. Za kołami zamontowano hamulce Brembo z czerwonymi zaciskami.

Pod maską znajdziemy 1,4-litrowy, benzynowy silnik turbo MultiAir o mocy 170 KM i 250 Nm. To pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w czasie 6,8 s. Napęd trafia na tylne koła za pośrednictwem 6-biegowej manualnej skrzyni biegów lub "automatu" o takiej samej liczbie przełożeń. Prędkość maksymalna to 230 km/h.

Fiat przygotował niespodziankę w postaci rajdowej wersji Abartha 124 Spider. Nieznana jest dokładna specyfikacja rajdowej wersji, nie wiadomo też jakie plany są związane z tym autem. My jednak nie możemy doczekać się, żeby zobaczyć ten pojazd na rajdowych oesach.

>>> Zobacz Abartha 124 Spider na wideo <<<

REKLAMA