Abarth to nie tylko Fiat 500. Oto nowy Abarth Pulse

Abarth oferuje u nas obecnie sportowe wersje Fiata 500. Tymczasem w Brazylii marka ze skorpionem w logo poszła dalej i przygotowała rasowego miejskiego crossovera. Oto Abarth Pulse.

Abarth Pulse fot. materiały prasowe
Abarth Pulse
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 101 100 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Marki Abarth nie trzeba przedstawiać nikomu. Niestety w europejskiej ofercie marki gama modelowa jest obecnie ograniczona do małego, sportowego Fiata 500. Jeszcze niedawno sprzedawany był Abarth 124 Spider, na bazie Fiata 124 Spider – bliźniaka Mazdy MX-5, ale ten model został wycofany. Tymczasem w Brazylii Abarth „poszedł w crossovery”!

Abarth w nadwoziu SUV-a to coś, czego jeszcze nie widzieliśmy, a co chętnie przyjęlibyśmy do naszych garaży. W ogóle szkoda, że Fiata Pulse, na którym bazuje Abarth Pulse, nie ma w europejskiej ofercie. Zważywszy na dużą popularność miejskich crossoverów, taki prosty i niebrzydki model byłby dobrym uzupełnieniem oferty włoskiej marki, gdzie jedyną alternatywą jest dziś Fiat 500X.

Ale Europa to nie Brazylia, a już na pewno nie dla Fiata, bo tam, w dalekiej Ameryce Południowej, Fiat sprzedaje się jak ciepłe bułki. U nas się nie sprzedaje, bo nie ma szerokiej oferty modelowej, a nie ma jej, bo się nie sprzedaje. Mniej więcej tak to wygląda, ale zapewne jest w tym jakieś inne, głębsze dno. Tak czy inaczej, poniżej przedstawiamy, jak wygląda rzeczony Fiat Pulse:

Fiat Pulsefot. materiały prasowe
Fiat Pulse

A tutaj macie zdjęcie Abartha Pulse.

Abarth Pulsefot. materiały prasowe
Abarth Pulse

Oba całkiem urodziwe, jak na SUV-y segmentu B, ale to Abarth przyspiesza bicie serca. Pod jego maską pracować ma skromnej pojemności 1,3-litrowy benzynowy silnik, który wyciska maksymalnie moc 185 KM. Ani to mało, ani specjalnie dużo, ale dla miejskiego crossovera w zupełności wystarczająco.

W tym miejscu warto przypomnieć, że Fiat wciąż szykuje zapowiadaną już 2018 roku premierę stylowego SUV-a o nazwie Fiat Fastback. Tenże SUV pojawić się ma także w europejskiej ofercie i – co ciekawe – producent potwierdza, że będzie dostępny również jako Abarth.

Fiat Fastback ConceptMateriały prasowe
Fiat Fastback Concept

Więcej szczegółów dotyczących zarówno Abartha Pulse, jak i Fiata/Abartha Fastback mamy dopiero poznać, zatem teraz odsyłamy was do galerii zdjęć tego pierwszego i zachęcamy do przesłania waszych opinii na temat tego samochodu. Możecie to zrobić na naszym facebookowym fanpage’u.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Zobacz także:

REKLAMA