Abarth zbuduje ekstremalną wersję Fiata 124 Spider

Fiat 124 Spider to ukłon w stronę kultowego 124 Sport Spidera, zaprojektowanego przez Pininfrinę w połowie lat 60. Wiadomo już, że powstanie też sportowa wersja - Abarth 124 Spider.

Abarth, 500C, Punto Evo, esseessee
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 94 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Mały roadster, Fiat 124 Spider już przechodzi swoje drogowe testy, a więc możemy się spodziewać jego premiery już niedługo. Oficjalna data jest nieznana, ale mówi się o przełomie roku 2015/2016.

REKLAMA

Oparty na jedynie słusznej bazie - Maździe MX-5 mały włoski roadster jest wskrzeszeniem kultowego modelu 124 Sport Spider z połowy lat 60. Do tamtego auta nowy 124 Spider będzie nawiązywał raczej tylko mentalnie, choć idea małego, lekkiego roadstera zostanie zachowana.

Wróbelki ćwierkają, że pod maską Abartha 124 Spider znajdzie się nieco "zduszony" silnik 1,75 z Alfy Romeo 4C, którą mieliśmy ogromną przyjemność pojeździć. W Alfie ten silnik rozwija 240 KM, tutaj miałby mieć mniej mocy. Drugi rozważany wariant to motor 1.4 turbo znany z innych modeli koncernu Fiat Chrysler.

Dla kogo miałoby być to auto? Dla kogoś, komu najmocniejsza, 160-konna wersja Mazdy MX-5 nie wystarcza. Mowa o Maździe, bowiem 124 Spider i MX-5 będą bardzo podobnymi autami, zbudowano je przecież na tej samej płycie podłogowej. A wiadomo na pewno, że Japończycy nie wprowadzą silnika turbo - "Nie ma najmniejszych szans na Mazdę MX-5 turbo, nigdy, nigdy, nigdy" - zamknął temat Nobuhiro Yamamoto, główny menadżer projektu MX-5.

Nie ma pewności co do daty premiery wersji Abarth. Auto pojawi się prawdopodobnie nieco później niż zwykły Fiat 124 Spider, co ma nastąpić pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA