Absurdalnie mocne BMW Z4

Ten egzemplarz wygląda jak typowe BMW Z4. Jedyną różnicą jest klatka bezpieczeństwa zainstalowana w środku. Wszystko dlatego, że pod maską ukrył się potężny silnik.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 182 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2
SPRAWDŹ OFERTY

Na niemieckim eBayu pojawił się ciekawy egzemplarz BMW Z4. Samochód z daleka nie wyróznia się niczym szczególnym. Różnicę zauważymy dopiero, gdy zajrzymy pod maskę. W tym modelu montowano seryjnie silniki cztero- i sześciocylindrowe. Dotychczasowy właściciel tego samochodu widocznie nie był zadowolony z osiągów, dlatego zainstalował nieco większą jednostkę.

REKLAMA

Wybrał jeden z największych produkowanych seryjnie silników. Na szczęście miejsca pod maską było sporo i udało się upakować motor V10 o pojemności 8,3 litra pochodzący prosto z Dodge`a Vipera.

Silnik legitymuje się osiągami w postaci 550 KM oraz 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego, dostępnego w 90 procentach już przy 1500 obr./min. W połączeniu z masą samochodu wynoszącą niecałe 1,4 tony powstało najszybsze BMW Z4 w historii. Żeby skutecznie zatrzymać tego potwora konieczny był przeszczep układu hamulcowego. Wykorzystano ten z Audi R8.

Wnętrze samochodu pozbawiono niepotrzebnych dodatków. Zamontowano kubełkowe fotele, wspomnianą wyżej klatkę bezpieczeństwa pomalowaną w jaskrawym kolorze oraz sportową kierownicę i lewarek. Cena wywoławcza za ten samochód to 49 500 euro. Za podobną kwotę można nabyć całkowicie nowe BMW M2.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA