[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Acura NSX Dream Project - poprawianie ideału

Targi SEMA w Las Vegas przyciągają najlepszych światowych tunerów. Jeden z nich pokazuje tam podrasowaną Acurę NSX o nazwie Dream Project.

Acura NSX Dream Project Acura NSX Dream Project

Tuningowa marka ScienceOfSpeed przywiozła do Las Vegas iście piekielną maszynę, opartą na Acurze NSX, znanej w Europie jako Honda NSX. "Projekt marzeń", bo tak nazywa się dzieło tunerów, nie tylko wygląda jak piekielna maszyna, ale do tego ma więcej mocy niż seryjny model.

A przypomnijmy, że Honda NSX już w standardzie ma się czym pochwalić. Prawdziwie sportowy samochód ma łączną moc ponad 580 koni mechanicznych i 646 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pozwala to na przyspieszanie od 0 do 100 km/h w niespełna trzy sekundy.

REKLAMA

REKLAMA

Acura NSX Dream Project Acura NSX Dream Project

Poza 507-konnym silnikiem V6 o pojemności 3,5 litra, dysponującym 550 Nm momentu obrotowego, w samochodzie pracują jeszcze trzy dodatkowe, elektryczne motory.

Jeden umieszczony między silnikiem a 9-stopniową dwusprzęgłową skrzynią biegów ma 48 KM i 147 Nm, a dwa napędzające koła przedniej osi po 37 KM i 73 Nm.

Auto ma ponadto cztery tryby pracy - Quiet do jazdy po mieście, Sport do rasowej jazdy na co dzień, Sport+ który budzi w Hondzie NSX prawdziwego potwora oraz najbardziej ekstremalny tryb Track do użycia na torze, wyciskający z napędu siódme poty.

REKLAMA

Acura NSX Dream Project Acura NSX Dream Project

W przypadku Acury NSX podrasowanej przez ScienceOfSpeed moc sięga 619 KM, a moment obrotowy podkręcony został do poziomu 687 Nm. To sporo więcej, niż w seryjnym modelu, który jest do tego o 7 kg cięższy od wersji tuningowej.

Zmiany w napędzie powiązane są z pakietem modyfikującym zawieszenie, co zmniejszyło prześwit o dodatkowe 2,5 cm. Przypomnijmy, że seryjne auto ma tego prześwitu niewiele ponad 10 cm.

Wbudowane czujniki wykrywające przeszkody na drodze automatycznie podniosą jednak auto o 51 mm. Przydatne przy progach zwalniających czy podczas wyjeżdżania z podjazdu.

REKLAMA

REKLAMA

Acura NSX Dream Project Acura NSX Dream Project

Nie da się też nie zauważyć zmian stylistycznych, podkreślonych przez potężne tylne skrzydło i dyfuzor, a także zestaw spoilerów, które istotnie zwiększają docisk aerodynamiczny, nie zmieniając kształtu samochodu.

W kabinie znajdziemy sportowe fotele Recaro Pole Position, czarną skórę z niebieskim przeszyciem oraz ekran wielofunkcyjny gaugeART.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij