Acura NSX GT3 - teraz czas na wyścigi

W Nowym Jorku japoński koncern przedstawił Acurę NSX GT3, czyli auto pod szyldem amerykańskiego odpowiednika Hondy. W wersji wyścigowej Japończycy porzucili koncepcję napędu hybrydowego.

Honda
Acura NSX GT3
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Wyścigową Acurę NSX GT3 od standardowego modelu drogowego odróżniają szersze nadwozie z dodatkowymi lotkami, spliter przedniego zderzaka, duży wylot powietrza w przedniej masce i ogromny tylny spojler - wszystko zgodne z homologacją serii GT3. W wyścigowym aucie nie zabrakło dyfuzora oraz kół mocowanych za pomocą centralnej śruby. W poszyciu karoserii widać elementy wykonane z włókna węglowego.

REKLAMA

W kabinie znajdziemy kubełkowy fotel wykonany z karbonu, stalową klatkę bezpieczeństwa, czy ściętą u doły wyścigową kierownicę pokrytą alcantarą. Deska rozdzielcza posiada dwa nawiewy klimatyzacji oraz tylko kilka przełączników, które odpowiadają m.in za włączenie prądu na pokładzie czy rozruch silnika.

A skoro już mowa o jednostce napędowej, to w NSX GT3 zrezygnowano z hybrydowego układu napędowego, takiego jak w seryjnym aucie z prostej przyczyny, na razie nie ma serii wyścigowej dla hybrydowych aut w klasie FIA GT3. Tym samym wyczynowa wersja NSX-a zasilana jest "jedynie" przez motor biturbo V6 o pojemności 3,5 l. Japoński koncern mówi, że silnik ma taką samą specyfikację, jak w wersji drogowej. Jednostka w seryjnej Hondzie NSX generuje 507 KM. W GT3 zastosowano sekwencyjną, sześciobiegową skrzynię, która zastąpiła automatyczną.

W produkcyjnej wersji Hondy/Acury NSX mamy do czynienia z siłą napędową kierowaną na obie osie. W wersji GT3 napędzane są tylko koła tylne. W tym roku NSX GT3 przejdzie końcowy proces homologacyjny do serii FIA GT3, który poprzedzą ostateczne testy auta. Szacuje się, że auto uzyska homologację jesienią tego roku, więc na tory wyjedzie w przyszłym sezonie.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA