Adam Małysz rusza na pierwszy rajd

Adam, Małysz, RMF Caroline Team
Adam Małysz w barwach RMF Caroline Team
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 380 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

 25 czerwca o godzinie 11.00 pierwsze załogi rozpoczną rajdową rywalizację. Po raz pierwszy w zawodach, w barwach RMF Caroline Team, wystąpi Adam Małysz. Również po raz pierwszy w historii Rajdu Drezno-Wrocław start zawodów odbędzie się ze stolicy Dolnego Śląska - spod Wzgórza Andersa. Zawodnicy zgromadzą się o godzinie 10.40, by po uroczystym otwarciu Rajdu przez Prezydenta Miasta Wrocławia wyruszyć na trasę prologu (o godzinie 11.00).

Tradycyjnie jako pierwsi wystartują motocykliści, następnie zawodnicy na quadach, załogi w samochodach i ciężarówkach. Rajd Drezno-Wrocław podzielony został na dwie klasy. Klasa Cross-Country zakończy swoją rywalizację w Żaganiu. Pozostałe załogi przeniosą się do Drawska Pomorskiego, gdzie rywalizować będą przez trzy dni. Następnie, w czwartek - 30.06, powrócą do Żagania, a stamtąd do Drezna.

"Pojedziemy z Rafałem Martonem jako tzw. zerówka, czyli samochód, który będzie otwierał rajd" - mówi Adam Małysz. "To będzie mój off-roadowy debiut, ponieważ jest to pierwszy start. Zależy nam na nauczeniu się pewnych procedur i systemów, które są w rajdach terenowych. Na pewno będziemy się starać, mimo że nie będziemy klasyfikowani. To będzie przedsmak przygody, która nas czeka nie tylko na Dakarze, ale także podczas wcześniejszych startów." - podsumowuje Adam Małysz.

Rajd Drezno Wrocław dla Cross-Country zakończy się, po przebyciu około 200 kilometrów, w niedzielę (25.06) w Żaganiu. Pozostali zawodnicy finiszować będą 2 lipca na Moście Augusta w Dreźnie.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA