REKLAMA

Adam Tomiczek wycofał się z Rajdu Dakar

Po groźnie wyglądającym upadku, podczas czwartego etapu Rajdu Dakar 2020, Adam Tomiczek z Orlen Teamu zmuszony był wycofać się z dalszej rywalizacji.

Adam Tomiczek na 4. etapie Rajdu Dakar 2020 Materiały prasowe
Adam Tomiczek na 4. etapie Rajdu Dakar 2020

Czwarty etap zmagań w Arabii Saudyjskiej dał się we znaki zawodnikom startującym w Rajdzie Dakar 2020. Niestety w szczególny sposób nie był on łaskawy dla Adama Tomiczka, motocyklisty Orlen Team.

REKLAMA

Osiągając punkt pomiaru czasu na 22. pozycji Adam Tomiczek chwilę później miał poważny wypadek, który jak się okazuje, kosztował go więcej, niż stratę czasu i spadek na 37. miejsce na etapie.

Zawodnik dotarł do mety odcinka, jednak po konsultacji medycznej Adam Tomiczek podjął trudną, ale jedyną możliwą decyzję o rezygnacji z dalszego występu w tej edycji Rajdu Dakar.

Motocyklista Orlen Team świetnie radził sobie do tej pory zajmując miejsce w trzeciej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Na trasie środowego etapu, na przedostatnim punkcie kontrolnym osiągnął nawet 22. czas. Około 350 kilometra, przy dużej prędkości najechał na kamień, co spowodowało bolesny upadek. Tomiczek kontynuował jazdę i ukończył etap na 37. pozycji.

– Pierwsze 350 km jechało mi się bardzo dobrze, niestety wtedy zaliczyłem bardzo poważną wywrotkę, mocno się poobijałem i na pewno dużo czasu tam straciłem. Udało mi się podnieść i dokończyć odcinek, tak że cieszę się, że jestem na biwaku. Zobaczymy jak będzie jutro, bo mam mocno obite nerki – powiedział wczoraj po etapie Adam Tomiczek.

Dziś wcześnie rano, po konsultacji z lekarzem, zapadła decyzja o wycofaniu się motocyklisty z tegorocznej edycji Rajdu Dakar.

– Niestety dla mnie rajd dobiegł końca. Po wczorajszym upadku mam tak dużą opuchliznę na całej miednicy i w okolicy pachwin, że za bardzo nie mogę ruszać nogami, więc nie jestem w stanie kontynuować jazdy. Czasem tak bywa – to część tego sportu. Mam nadzieję, że uda mi się szybko zregenerować i wrócić do treningów – powiedział zawodnik Orlen Team w czwartek, przed piątym etapem.

Do chwili podjęcia tej trudnej decyzji Adam Tomiczek zajmował 26. miejsce w klasyfikacji generalnej. Przypomnijmy, że przed rokiem motocyklista Orlen Team ukończył Rajd Dakar na 16. pozycji.

Swój udział w Dakarze kontynuuje drugi z zawodników Orlen Team w kategorii motocykli, Maciej Giemza, który po czterech dniach rywalizacji zajmuje 21. miejsce.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA