[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Akcja policji - 116 zatrzymanych praw jazdy

Ogólnoeuropejska akcja policji, o której pisaliśmy kilka dni temu, przyniosła mocne statystyki. Aż 116 osobom, za przekroczenie dozwolonej prędkości, zatrzymano prawo jazdy.

Kontrola drogowa

Kaskadowe pomiary prędkości, przeprowadzane przez policję w całej Europie, odbyły się w ramach współpracy i wspólnej akcji policji z wielu krajów, w tym z Polski. W poniedziałek na naszych drogach skontrolowanych zostało 22 tys. kierowców.

Jak podaje Komenda Główna Policji, na 22 tys. przeprowadzonych tego dnia kontroli, połowa zakończyła się mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości. Co więcej, 116 osobom zatrzymano prawo jazdy, w wyniku przekroczenia dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

REKLAMA

REKLAMA

Policja podała również, dla porównania, wynik kontroli w całej Polsce dnia następnego, kiedy to policjanci pracowali "jak co dzień". Zatrzymano wówczas 58 uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Kaskadowy pomiar prędkości to nic innego, jak kontrola prowadzona w tym samym czasie na kilku odcinkach tej samej drogi. Są to dwa lub więcej patroli, ustawionych jeden za drugim, na krótkim odcinku. Chodzi o wyłapanie tych, którzy zaraz za patrolem z powrotem rozwijają dużą prędkość, nie spodziewając się kolejnej kontroli nawet za kilkaset metrów.

REKLAMA

Działania pod hasłem "Kaskadowy pomiar prędkości" prowadzone były w miniony poniedziałek, w godzinach 6-22, we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Koordynowała je Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego TISPOL.

W akcji uczestniczyło przeszło 5 tys. funkcjonariuszy, przydzielonych do niemal 5 tys. miejsc pomiarowych. Taka ogólnoeuropejska akcja odbyła się pierwszy raz, ale polska policja już zapowiada ogólnopolskie działania pomiarów kaskadowych w kolejnych miesiącach - na pewno w czerwcu, sierpniu, październiku i grudniu.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij