REKLAMA

Akcja policji - wzmożone kontrole już od piątku

Polska drogówka zapowiada zero tolerancji dla drogowych piratów, którzy nie dostosowują prędkości do ograniczeń i warunków lub wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu i narkotyków. Wzmożone kontrole na polskich drogach ruszają już od 6 rano w piątek.

Jak zapowiada polska policja, od piątkowego poranka nawet 5 tysięcy funkcjonariuszy pojawi się przy drogach i przez okres długiego weekendu będzie pilnować porządku i przestrzegania przepisów, karząc wszystkich niepokornych.

Jak dowiadujemy się od policji, szczególną uwagę funkcjonariusze zwracać będą na przekraczanie przez kierowców prędkości, trzeźwość kierujących oraz sposób, w jaki przewożą pasażerów, zwłaszcza dzieci.

Kontrole będą miały miejsce między innymi na drogach krajowych, ale szczególną uwagę policji zwrócą drogi wjazdowe i wyjazdowe z dużych miast, gdzie zazwyczaj pojawia się najwięcej utrudnień. Tam też policjanci, w razie konieczności, zajmą się regulowaniem ruchu.

REKLAMA

REKLAMA

Akcja będzie wyjątkowo długa, bo potrwa od piątku 27 kwietnia i zakończy się dopiero 6 maja, kiedy odbywać się będą powroty z długiego w tym roku majowego weekendu.

Jak zwykle przed wyjazdami, policja radzi, żeby luźne przedmioty schować do bagażnika lub schowków, bo te w razie wypadku mogą stanowić śmiertelne zagrożenie. Eksperci przypominają też o konieczności robienia przerw w podróży - najlepiej co dwie godziny.

REKLAMA

Istotne jest też właściwe przygotowanie samochodu do wyjazdu. Sprawdzenie działania oświetlenia, hamulców, zawieszenia, umycie szyb i upewnienie się, że obowiązkowe i nieobowiązkowe, ale przydatne wyposażenie znajduje się w aucie.

W Polsce obowiązkowa jest jedynie gaśnica i trójkąt ostrzegawczy, natomiast warto mieć ze sobą kompletną apteczkę czy koło zapasowe.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA